MŚ w lotach: Dziś poznamy mistrza świata w lotach (lista startowa)

DSCN3696-Copy1

Sobota to drugi dzień głównej rywalizacji o miano mistrza świata w lotach narciarskich. Wczoraj kibice obserwujący rywalizację na skoczni Kulm byli świadkami bardzo ciekawych zawodów obfitujących w dalekie loty, włącznie z rekordami skoczni. Dziś mamy nadzieję na powtórkę i podobne emocje.

Po pierwszym dniu mistrzostw w czołówce jest bardzo ciasno. Różnica między prowadzącym Kennethem Gangnesem a drugim aktualnie Peterem Prevcem to tylko 1,3 punktu. W walce o zwycięstwo powinno się liczyć pięciu skoczków. Niewielkie straty mają bowiem jeszcze Stefan Kraft, Johan Andre Forfang i Noriaki Kasai. Przy odrobinie szczęścia szansę może mieć jeszcze Anders Fannemel, który ma jednak nieco ponad 20 punktów straty.

Liczymy także na dobre loty w wykonaniu Polaków: Dawida Kubackiego, Klemensa Murańki i Stefana Huli, którzy o czołowe pozycje niestety nie walczą, ale mają jeszcze szanse na poprawę zajmowanych po pierwszym dniu miejsc.

Seria próbna przed konkursem rozpocznie się o godzinie 13:00, natomiast godzinę później pierwszy skok konkursowy powinien oddać startujący na początku – Gregor Deschwanden.

Lista startowa trzeciej serii MŚ w lotach

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.