MŚ w lotach 2024. FIS wydłuża termin zgłoszeń. Nie ma chętnych?

fot. W. Wnętkowska

fot. W. Wnętkowska

Nadal nie wiadomo, gdzie jest możliwe rozegranie Mistrzostw Świata w lotach 2024. Międzynarodowa Federacja Narciarska poinformowała o przedłużeniu okresu zgłoszeń kandydatów chętnych na organizację tej imprezy sportowej. 

Temat dotyczący organizatora Mistrzostw Świata w lotach w 2024 roku budzi zainteresowanie już od ubiegłego roku. Najpierw pojawiła się kandydatura Harrachova – miejsca, w którym ostatni raz zawody najwyższej rangi zorganizowano ponad 6 lat temu. Wtedy tam odbyła się właśnie walka o tytuł najlepszego lotnika na świecie. Czesi liczyli, że uda im się przebudować Certak i uzyskają pomoc od rządu. Niestety pomysł nie przyniósł oczekiwanych efektów. Czeski Związek Narciarski musiał wycofać kandydaturę Harrachova.

Kolejnym potencjalnym kandydatem okazało się miasto Oberstdorf – przyszły gospodarz Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym 2021. Niemiecki związek oraz włodarze skoczni mieli poważnie się zastanawiać nad złożeniem oficjalnej kandydatury, ale, jak się okazuje, do tego nie doszło. Międzynarodowa Federacja Narciarska przedłużyła bowiem czas zgłaszania kandydatur na gospodarza MŚ w lotach 2024. Ostatecznie aplikacje będą przyjmowane do 1 kwietnia następnego roku. FIS w komunikacie tę decyzję uzasadnia przypomnieniem o braku gwarancji gotowości obiektu w Harrachovie.Źródło: fis-ski.com

Obserwuj