fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka
fot. Irek Trawka

W dniu dzisiejszym odbyły się sprinty drużynowe. U Pań złoto przypadło Norweżkom , srebro wywalczyły Rosjanki a brąz Amerykanki. U Panów Mistrzami Świata zostali Rosjanie. Tuż za nimi uplasowali się Włosi a na najniższym stopniu podium znaleźli się Finowie.

Pierwsza w  polskim zespole pobiegła Ewelina Marcisz ,która przed drugą zmianą plasowała Polskę na 10 miejscu ze stratą 11,8s do prowadzących Amerykanek.  Drugą lokatę na tym etapie rywalizacji zajmowały Szwedki.  Różnice pomiędzy pierwszym a dziewiątym miejscu mieściły się w przedziale 2,4s.Justyna Kowalczyk wyruszyła na swoją pierwszą zmianę. Polka zmniejszyła stratę do czołówki zaledwie do 2,7s plasując reprezentację Polski na ósmym miejscu. Na drugiej zmianie prowadzenie objęły Norweżki dzięki bardzo dobrej postawie Falli.

Trzecią zmianę rozpoczęła Ewelina Marcisz. Polska uplasowała się na ostatnim miejscu tracąc już 20,5s do prowadzących Norweżek, wśród których bardzo dobrze pobiegła Weng. Dystans do czołówki zaczęły tracić Słowenki i Włoszki – odpowiednio 6 i 6,6s. Czwarta zmiana przyniosła wiele zmian w czołówce. Na prowadzenie Szwecję wyprowadziła Nillson, która wraz z Fallą odskoczyły nieco Niemkom (Fessel) na 2,8s.

Piąta zmiana – ostatnia dla części zawodniczek przyniosła silny atak Belorukovej, która wyprowadziła Rosjanki na prowadzenie podczas podbiegu. Tuż za nią biegła Weng, która wraz z Belorukovą odskoczyły rywalkom przed szóstą decydującą zmianą. Trzecia Saarinen traciła już 12.3s

Podczas ostatniej decydującej zmiany walka o złoto rozegrała się pomiędzy Fallą a Matveevą. Norweżka odskoczyła Rosjance na podbiegu zdobywając tym samym złoto dla swojego kraju.  Walka o brąz rozegrała się na ostatnich metrach gdzie Diggins wyprzedziła Nillson zaledwie o 0.2s Polki uplasowały się ostatecznie na dziewiątym miejscu tracąc do Norweżek 49s.

Pełne wyniki K

Pierwsze dwie zmiany u Panów były rozgrywane w bardzo szybkim tempie. W czołówce znajdowało się kilka reprezentacji w tym m in. Rosjanie, Norwegowie. Polacy biegli bardzo dobrze plasując się podczas tych zmian na 6 i 9 miejscu.  Różnice w czołówce zaczęły powstawać po trzeciej zmianie. Klaebo wyprzedzał drugiego Harveya o 4,9s. Kolejne zmiany przynosiły jednak stopniowe zwiększanie przewagę Norwegów, dzięki bardzo dobrej postawie Klaebo, który zbudował przewagę do 5,4s. Drugą lokatę przed decydującą zmianą zajmowali Finowie. Polacy byli na 10 lokacie. Bardzo duże zmiany zaszły podczas decydującej zmiany. Iversen pobiegł słabiej na ostatnich metrach upadł, ponieważ został zahaczony przez Niskanena sprawiając, iż Norwegia przybiegła bez medalu. Ustiugov na ostatnich metrach wywalczył złoto pokonując, Pellegrino, Brąz wywalczyli zawodnicy gospodarzy – Finowie. Biało – Czerwoni zajęli 10 lokatę.

Pełne wyniki M

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.