MŚ w Lahti: Wellinger i Wuerth najlepsi w serii próbnej

DSC02292

Za nami seria próbna przed  konkursem drużyn mieszanych w skokach narciarskich na Mistrzostwach Świata w Lahti. Najlepiej spisał się w niej Niemiec Andreas Wellinger.

Już dzisiaj czeka nas kolejna walka o medale w Lahti. Tym razem w konkursie mieszanym. W serii próbnej wśród panów najlepiej spisał się Andreas Wellinger, który z mocnym wiatrem w plecy uzyskał 92,5 m. Drugi wynik uzyskał drugi z Niemców Markus Eisenbichler, który wylądował 2,5 m dalej. Trzecie miejsce po skoku na 92,5 m zajął Michael Hayboeck. Tuż za czołową trójką uplasował się Słoweniec Peter Prevc (90,5 m). Dopiero piątą lokatę zajął nowy mistrz świata na normalnej skoczni Stefan Kraft, który uzyskał 91,5 m. W najlepszej szóstce uplasował się również Taku Takeuchi (93,5 m).

Wśród pań najlepszy wynik uzyskała Niemka Svenja Wuerth, która po skoku na 92,5 m wyprzedziła Japonki: Sarę Takanashi (94,5 m) oraz Yuki Ito (96 m), które startowały z belki o stopień wyżej niż reprezentantka Niemiec.

Pełne wyniki serii próbnej 

Już o godz. 16:30 początek konkursu drużyn mieszanych na Mistrzostwach Świata w Lahti. Transmisja w Eurosport 1 oraz TVP Sport.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.