MŚ w Lahti: Walka o pierwszy komplet medali w kombinacji (lista startowa)

fot: wikimedia.org

fot: wikimedia.org
fot: wikimedia.org

Rywalizacja na skoczni normalnej i bieg na dystansie 10 kilometrów rozpoczną zmagania kombinatorów norweskich na mistrzostwach świata w Lahti. W piątkowych zawodach wystartuje 2 reprezentantów Polski.

Przed pierwszymi zawodami przez 3 dni odbywały się treningi na skoczni. Każdego dnia zawodnicy mogli oddać po 3 próby. Pierwszego dnia najlepsi byli Manuel Faisst (2 pierwsze miejsca) i Bernhard Gruber. W drugim dniu treningów najlepsze rezultaty uzyskali Maxime Lahuerte, Johannes Rydzek i Marjan Jelenko. Trzeciego dnia wygrali dwa razy Akito Watabe i raz Ilkka Herola.

Do rywalizacji na skoczni o wielkości 100 metrów stanie 55 zawodników. Pierwszy wystartuje Francuz Hugo Buffard. Z numerem 17 wystartuje Paweł Słowiok, który rozpocznie grupę kombinatorów, którzy w tym sezonie już punktowali w zawodach pucharu świata. Drugi z Polaków Adam Cieślar ma numer 21.

Faworytów zawodów należy wypatrywać wśród zawodników, którzy wystartują z numerami 46-55. Jednak należy zwrócić uwagę na doświadczonego Bernharda Grubera. Austriak dwa lata temu w Falun wywalczył złoty medal, lecz było to na dużej skoczni. Głównymi faworytami są oczywiście Niemcy na czele z Johannesem Rydzekiem i Ericiem Frenzelem. W walce o medale nie należy także wykluczyć Fabiana Riessle i Bjoerna Kircheisena.

Do rywalizacji o miejsca na podium powinni włączyć się również Mario Seidl, Samuel Costa, Akito Watabe czy Joergen Graabak. Jednak jak wskazują ostatnie zawody pucharu świata o złoty medal walczyć powinni Rydzek i Frenzel.

Lista startowa

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.