MŚ w Lahti: W serii próbnej najlepszy Peter Prevc

W dzisiejszej serii próbnej na skoczni w Lahti najlepszy okazał się reprezentant Słowenii, czyli Peter Prevc. Drugie miejsce zajął pochodzący z Austrii – Manuel Fettner . Z kolei trzecia lokata należy do Dawida Kubackiego.

W serii próbnej przed kwalifikacjami na skoczni o rozmiarze wynoszącym 130 metrów, zwyciężył Peter Prevc. Reprezentant Słowenii wylądował na 125.5 metrze, co było również najdalszym skokiem podczas tej serii próbnej. Drugi wynik osiągnął Manuel Fettner, który uzyskał 122.5 metra. Najlepszym z Polaków okazał się Dawid Kubacki. Lot na 120.5 metr pozwolił mu na zajęcie trzeciej pozycji. Czwartym zawodnikiem był Norweg – Anders Fannemel, a piąta lokata należała do Romana Koudelki ze skokiem o długości 121 metrów. Szóste miejsce ex aequo zajął Ville Larinto oraz Dmitrij Wasiljew.

Kolejnym reprezentant Polski sklasyfikowanym w pierwszej dziesiątce podczas serii próbnej był Kamil Stoch. Aktualnemu liderowi klasyfikacji udało się wylądować na 120 metrze, a to dało mu miejsce ósme. Maciej Kot skoczył 113 metrów i ostatecznie został sklasyfikowany na 23. pozycji. Najgorzej z czwórki Polaków poradził sobie Piotr Żyła. Podopieczny Stefana Horngachera uzyskał 110.5 metra, które uplasowały go na 39. lokacie.

Start kwalifikacji został zaplanowany na godzinę 17:00.

Pełne wyniki serii próbnej.

Źródło: informacja własna

1 thought on “MŚ w Lahti: W serii próbnej najlepszy Peter Prevc

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.