Niewielu zawodników stawiło się na piątkowym treningu w Lahti, startowało ich nieco ponad 20. W pierwszej serii triumfował Markus Eisenbichler, a w drugiej Richard Freitag.

Markus Eisenbichler był najlepszy spośród 23 skoczków, jacy stanęli na starcie pierwszego treningu. Niemiec skoczył 127,5 metra, o pół metra krócej skoczył Robert Johansson, który zajął drugie miejsce. Trzecie miejsce zajął za to Karl Geiger po wylądowaniu na 124 metrze. Jan Ziobro uplasował się na 6 pozycji (122,5 m), a Stefan Hula na 17 (114 m).

W drugim treningu Eisenbichler nie wystartował już, ale tym razem triumf odniósł jego rodak, Richard Freitag, który skoczył 125,5 metra. Taką samą odległość osiągnął drugi Roman Koudelka. O pół metra dalej poleciał Stephan Leyhe, który zajął trzecie miejsce. Jan Ziobro uplasował się na 6 pozycji (119 m), a Stefan Hula na 17 (104 m).

W treningach nie startowała cała czołowa dziesiątka, oprócz pierwszego treningu w którym zaprezentował się Eisenbichler oraz wielu innych zawodników min.: część Norwegów, Słoweńców, Rosjan.

Pełne wyniki

źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.