MŚ w Lahti: Stoch i Kot walczą o medale na dużej skoczni (lista startowa)

Przed nami przedostatni już akt rywalizacji skoczków podczas Mistrzostw Świata w Lahti. Już dziś poznamy nowego mistrza świata na dużej skoczni. Czy Polacy włączą się do walki o medale?

Po konkursie na normalnej skoczni, w którym polscy skoczkowie rozbudzili apetyty kibiców ale niestety nie zdobyli upragnionego medalu, również i tym razem oczekiwania są bardzo wysokie. Trwający sezon dla naszych skoczków jest obfity w sukcesy, dlatego również na głównej imprezie sezonu chcieliby potwierdzić dobrą formę. Skocznia K116 w Lahti to obiekt bardzo czuły na warunki atmosferyczne i często w konkursach w Finlandii do głosu dochodzi wiatr. Rekord tej skoczny wynosi 135,5 m, a ustanowił go w 2006 roku Andreas Widhoelzl. Dobre wspomnienia z tą skocznia ma Kamil Stoch, który nie tylko stawał tutaj na podium ale również wygrywał zawody Pucharu Świata. Czy jest w stanie powtórzyć taki wyczyn również dzisiaj?

W konkursie na dużej skoczni zobaczymy zawodników z piętnastu państw. Na Polaka przyjdzie nam jednak trochę poczekać. Jako pierwszy z numerem 36. zaprezentuje się Dawid Kubacki. Następnie na belce pojawią się Piotr Żyła (nr 41) oraz Maciej Kot (nr 47). Pierwszą serię kończyć będzie lider Pucharu Świata Kamil Stoch (nr 50).

Lista startowa pierwszej serii 

Czy mistrz świata ze skoczni normalnej Stefan Kraft będzie walczył o kolejny złoty medal? A może do walki włączą się Polacy? Faworytów na pewno jest wielu. Początek jednego z najważniejszych konkursów w sezonie już o godz. 17:30. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna. Transmisję konkursu przeprowadzi TVP 1 oraz Eurosport 1. Czekają nas ogromne emocje z Polakami w roli głównej.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.