MŚ w Lahti: Przed nami treningi i kwalifikacje na dużej skoczni (lista startowa)

Rywalizacja w fińskim Lahti nie zwalnia tempa. Już dziś na dużej skoczni Salpausselkä odbędą się treningi i kwalifikacje do czwartkowego konkursu indywidualnego Mistrzostw Świata. 

Salpausselkä jest jedną z bardziej znanych skoczni na świecie, na której niemal od zawsze widnieją zawody Pucharu Świata oraz Pucharu Kontynentalnego. Punkt konstrukcyjny skoczni usytuowany jest na 116 metrze, a jej wielkość wynosi 130 metrów. Oficjalnym zimowym rekordzistą obiektu jest od jedenastu lat Austriak Andreas Widhölzl, który uzyskał tutaj w swoim skoku 135,5 metra.

Do dzisiejszych kwalifikacji bez zmiennie przystąpią Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki. Piotr Żyła kwalifikację ma zapewnioną ze względu na powrót  Domena Prevca do domu, gdyż forma Słoweńca spadła i mocno męczył się podczas zawodów mistrzostw świata. Zatem w kwalifikacjach startować musi tylko Dawid Kubacki, który prezentuje aktualnie wysoką formę, tak więc nie musimy się bać o niepowodzenie reprezentanta Polski.

Oficjalne treningi poprzedzające kwalifikacje zaplanowano na godzinę 15:00. Tuż po nich o godzinie 17:00 rozpocznie się seria kwalifikacyjna, która wyłoni 50 zawodników, którzy wystartują w czwartkowym konkursie głównym na dużej skoczni.

Lista startowa

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.