MŚ w Lahti: Przed nami niedziela drużyn (listy startowe)

fot. Janina Pitkänen / Laht2017

fot. Janina Pitkänen / Laht2017
fot. Janina Pitkänen / Laht2017

Biegacze i skoczkowie narciarscy oraz kombinatorzy norwescy nie mają ani jednego dnia wolnego na tegorocznych mistrzostwach świata w Lahti. Już dzisiaj odbędą się sprinty drużynowe w biegach, konkurs drużynowy w kombinacji oraz konkurs mieszany w skokach. Na trasach biegowych po raz pierwszy na tych mistrzostwach pojawi się Justyna Kowalczyk.

Emocje po wczorajszym konkursie indywidualnym w skokach narciarskich na normalnej skoczni jeszcze nie opadły, a już dzisiaj czeka nas dodatkowa spora ich dawka. Na mistrzostwach świata w Lahti odbędą się aż trzy konkursy drużynowe. Pierwsi do rywalizacji staną biegacze narciarscy. Panie swoje półfinały rozpoczną o godz. 10:30 czasu polskiego. Wśród nich znajdzie się jedna Polska para. Z numerem 14 na starcie w sprincie drużynowym pojawi się długo wyczekiwana Justyna Kowalczyk i młodziutka Ewelina Marcisz. Czy możemy mieć jakieś oczekiwania w związku z tymi zawodami? Sukcesem obydwu pań będzie niewątpliwie wejście do finału. Ale nie oszukujmy się, że może być trudno. Wydaje się, że parą, która złoty medal ma już w kieszeni jest drużyna Norwegii, która wystartuje w składzie: Heidi Weng i Maiken Caspersen Falla. Tuż po paniach na trasy biegowe wybiegną panowie. W parze numer 6 pobiegną Polacy: Maciej Staręga i Dominik Bury. Ciężko wytypować w tym biegu jednego faworyta. O złoty medal może walczyć drużyna Norwegii (Hoesflot Johannes Klaebo i Emil Iversen) jak i ekipa z Włoch (Dietmar Neckler i Federico Pellegrino). To będą na pewno emocjonujące zawody. Nie można ich przegapić w niedzielne przedpołudnie. Transmisje będzie można zobaczyć na TVP2.

Lista startowa półfinałów kobiet
Lista startowa półfinałów mężczyzn

Kolejnymi zawodami w planie mistrzostw będzie konkurs drużynowy w kombinacji norweskiej. Niestety, polska ekipa nie bierze udziału w tych zawodach z powodu braku odpowiedniej liczby zawodników. Trening na skoczni normalnej rozpocznie się o godz. 10:00, a zawody odpowiednio godzinę później. Na liście startowej widnieje 11 reprezentacji. Faworytami tej rozgrywki na pewno będą Niemcy, który w niedawnych zawodach indywidualnych zajęli trzy miejsca na podium.

Lista startowa skoków do kombinacji

Na koniec dnia, organizatorzy zostawili dla kibiców konkurs mieszany w skokach narciarskich. Skoczkinie i skoczkowie będą tworzyć drużyny czteroosobowe i będą rywalizować z innymi nacjami na skoczni normalnej. Tutaj również nie zobaczymy reprezentantów Polski. O ile skoczków narciarskich mamy świetnych, to panie jeszcze nie radzą sobie za dobrze. Bój o złoty medal zapewne rozegra się pomiędzy dwoma ekipami: Austrii (Daniela Iraschko, Michael Hayboeck, Jaqueline Seifriedsberger, Stefan Kraft) i Niemiec (Carina Vogt, Markus Eisenbichler, Svenja Wuerth, Andreas Wellinger). Austriacy w swojej ekipie mają świeżo upieczonego mistrza świata – Stefana Krafta, a Niemcy mistrzynie świata – Carine Vogt. Kto z nich okaże się najlepszy? Tego dowiemy się już jutro o 16:30 start pierwszej serii. Transmisja Eurosport1.

Lista startowa konkursu mieszanego 

Źródło: Informacja własna

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.