MŚ w Lahti: Polacy walczą o złoto w konkursie drużynowym (lista startowa)

Nadchodzi moment, na który wszyscy czekaliśmy. Już dzisiaj skoczkowie zmierzą się w konkursie drużynowym. Polacy stają przed ogromną szansą wywalczenia historycznego wyniku.

Jak dotąd polska drużyna dwukrotnie zdobywała medale Mistrzostw Świata. Zarówno w Val Di Fiemme jak i w Falun Polacy plasowali się na najniższym stopniu podium. Wyniki osiągane w tym sezonie dają jednak ogromną nadzieję na poprawę tego rezultatu. Polacy wygrywali drużynówki w Klingenthal i Willingen, a w Zakopanem lepsi okazali się tylko Niemcy.

Zachodni sąsiedzi będą najgroźniejszymi rywalami naszej reprezentacji podczas konkursu. W składzie mają wszakże znakomicie spisujących się na MŚ Andreasa Wellingera i Markusa Eisenbichlera, którzy mają już na swoim koncie medale zdobyte indywidualnie i w konkursie mikstów. Niezwykle groźni będą też Austriacy na czele z podwójnym Mistrzem Świata Stefanem Kraftem. To właśnie między tymi drużynami najprawdopodobniej rozegra się walka o triumf. Włączyć do niej mogą się też Norwegowie i Słoweńcy.

Rywalizacja o medale rozpocznie się o godzinie 16:15. 60 minut wcześniej ruszy seria próbna. Na starcie zobaczymy 12 ekip. Polacy wystartują w składzie: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch. Dokładnie ta sama ekipa zdobywała historyczne brązowe medale w Val Di Fiemme. Oby ich tegoroczny występ również zapisał się na kartach historii.

Lista startowa

Źródło: informacja własna 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.