MŚ w Lahti: Kubacki najlepszy w kwalifikacjach

Dawid Kubacki

Dzisiejsze kwalifikacje rozgrywane na skoczni normalnej przyniosły triumf Dawida Kubackiego W jutrzejszych zawodach zobaczymy czterech reprezentantów Polski.

Kubacki osiągnął odległość 99 metrów uzyskując łączną notę 129.2 pkt. Druga lokata przypadła Piotrowi Żyle, który stracił  2.7 pkt. do swojego kolegi z kadry. Na trzeciej pozycji uplasował się zawodnik gospodarzy Janne Ahonen.

Na uwagę zasługuje powrót Gregor Schlierenzauera. Utytułowany Austriak zajął 16 lokatę z odległością 92.5metra.

Powody do zadowolenia mają Finowie i podopieczni Łukasza Kruczka (Włosi) , którzy w komplecie awansowali do jutrzejszego konkursu.

Podczas kwalifikacji wzięli udział zawodnicy, których nie widzimy w rywalizacji Pucharu Świata tacy jak m.in.: Rumun Nicolae Sorin Mitrofan, Turek Arda Fatih Ipcioglu czy Gruzin Artur Sarkisiani. Skoczkowie najmniej doświadczeni i startujący odpadli podczas kwalifikacji.

Wśród zawodników z pierwszej, „10” która nie musiała się kwalifikować najlepiej wypadł Kamil Stoch po skoku na odległość aż 103,5 metra co jest nowym rekordem skoczni oddanym w bardzo dobrym stylu. Polak po swoim skoku poczuł ból w prawym kolanie opuszczając zeskok lekko kulejąc. Kolejne lokaty przypadły Stefanowi  Kraftowi  i Danielowi Andre Tandemu  którzy uzyskali odpowiednio 99,5 metra i 94 metrów.

Maciej Kot skoczył 97 metra  co pozwoliło mu zająć 5 lokatę wśród zawodników z „10”

Rywalizacja o medale na skoczni normalnej rozpocznie się jutro o godz.16.30.

Pełne wyniki

Źródło : informacja własna

 

 

 

Pełne wyniki

Źródło : informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.