MŚ w Lahti: Kolejne złoto Johannesa Rydzeka

15:50, 01.03.2017 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 17:36, 01.03.2017

Johannes Rydzek został mistrzem świata w rywalizacji kombinatorów na dużej skoczni i na trasie biegu na dystansie 10 kilometrów. Świetnie zaprezentował się Adam Cieślar, który zajął 26. miejsce.

Po skoku w najlepszej sytuacji był Mario Seidl, który miał 46 sekund przewagi nad pozostałymi rywalami. Grupę pościgową tworzyli Wilhelm Denifl, Akito Watabe, Francois Braud i główny faworyt zawodów Johannes Rydzek. Czwórka zawodników odrabiała straty do Seidla. Po połowie dystansu Mario Seidl miał tylko 26 sekund przewagi nad goniącą go grupą. Po przebiegnięciu 7,5 kilometra prowadzący Austriak został dogoniony i na czele biegła piątka zawodników.

Jako pierwsi z czołówki odpadli Denifl i Seidl, więc reprezentanci Austrii stracili szanse na medal. W walce o złoto liczyli się tylko Braud, Rydzek i Watabe. W końcówce zaatakował lider Pucharu Świata, który zdobył drugi w Lahti tytuł mistrza świata w zawodach indywidualnie i trzeci wliczając sztafetę. Drugie miejsce zajął Akito Watabe, dla którego jest to pierwszy indywidualny medal mistrz świata w jego wspaniałej karierze. Po raz pierwszy na podium światowego czempionatu stanął również Francois Braud. Reprezentant Francji wywalczył brązowy medal.

W pierwszych zawodach indywidualnych w Lahti Adam Cieślar zajął 29. miejsce. Dzisiaj po skoku polski kombinator był na 34. lokacie, ale po pokonaniu 5 kilometrów przesunął się na 30. miejsce. Później było już tylko lepiej. Ostatecznie reprezentant Polski zajął 26. miejsce ze stratą 3 minut i 28 sekund. Paweł Słowiok uplasował się na 33. pozycji ze stratą ponad 4 minut.