MŚ w Lahti: Harvey ze złotem na 50 km łyżwą

fot: zimbio.com

fot: zimbio.com

Alex Harvey zwyciężył w ostatniej konkurencji Mistrzostw Świata w Lahti. Kanadyjczyk okazał się najlepszy podczas sprinterskiego finiszu. Medale trafiły także do Sergeya Ustugova i Mattiego Heikkinena.

Podczas biegu szybko zawiązała się kilkunastosobowa czołówka, która całą grupą zmierzała do mety. W gronie tym wyróżniali się Norwegowie na czele z Martinem Johnsrudem Sundbym. Około 2 kilometry przed metą grupa rozerwała się na podbiegu. W walce o krążki pozostali wtedy poza późniejszymi medalistami i Sundbym także Dario Cologna i Andrew Musgrave.

Ostatecznie na mecie jako pierwszy zameldował się Alex Harvey. Kanadyjczyk popisał się wspaniałym finiszem. Zawodnik wyróżniał się podczas całego biegu, toteż jego złoto nie było ogromnym zaskoczeniem. Srebro zdobył Sergey Ustiugov. Dla Rosjanina jest to 5. medal zdobyty na tegorocznych MŚ. Trzeci ku wielkiej radości gospodarzy był Fin Matti Heikkinen.

Tuż za podium uplasował się Brytyjczyk Andrew Musgrave. Dopiero piąty był wielki faworyt biegu Martin Johnsrud Sundby. Szóstą pozycję zajął natomiast Norweg Sjur Roethe. Siódmy był Szwajcar Dario Cologna, ósmy obrońca tytułu Petter Jr. Northug, dziewiąty Francuz Maurice Manificat, a czołową dziesiątkę dopełnił Hans Christer Holund. W biegu wystartował tylko jeden reprezentant Polski. Jan Antolec zajął 34. pozycję.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.