MŚ w Lahti: Frenzel prowadzi po serii skoków, dobry skok Cieślara

fot. medien-mittweida.de

fot. medien-mittweida.de
fot. medien-mittweida.de

Za nami pierwsza część rywalizacji kombinatorów norweskich w dzisiejszych zawodach na Mistrzostwach Świata w Lahti. W serii skoków najlepiej wypadł Eric Frenzel. 

Tak jak w Pucharze Świata, tak i podczas Mistrzostw Świata w Lahti reprezentanci Niemiec zajmują czołowe lokaty. Eric Frenzel po skoku na 99 m prowadzi po serii skoków na skoczni HS100. Drugie miejsce zajmuje jego kolega z drużyny Johannes Rydzek, który również uzyskał 99 m i do lidera traci 3,6 pkt, co oznacza, że na trasę dzisiejszego biegu na 10 km wybiegnie 14 s później. Trzeci wynik uzyskał Estończyk Kristian Ilves, który wylądował na 98 m i wystartuje 24 s po prowadzącym Niemcu.

Tuż za czołową trójką plasuje się dwóch Austriaków: Bernhard Gruber oraz Mario Seidl, którzy oddali skoki na odległość 95,5 i przed biegiem tracą odpowiednio 26 i 29 s. Na 6. miejscu znajduje się Akito Watabe 95,5 m, ze stratą 31 s.

Na skoczni bardzo dobrze zaprezentował się również Adam Cieślar., który ma bardzo dobrą pozycję przed biegiem. Polak w swojej próbie uzyskał 93 m i uplasował się na 19. miejscu, co oznacza ponad minutową stratę do lidera. Drugi z reprezentantów Polski Paweł Słowiok po skoku na 88,5 m zajmuje 36. lokatę i na trasę wyruszy ze stratą minuty i 38 sekund.

Pełne wyniki skoków 

źródło: informacja własna 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.