MŚ w Lahti: Dziś konkurs kobiet i kwalifikacje mężczyzn (listy startowe)

DSC_0269

Zawody w fińskim Lahti nabierają tempa. Do kwalifikacji do sobotniego konkursu na obiekcie HS-100 przystąpią Panowie. W dniu dzisiejszym natomiast o pierwsze medale walczyć będą Panie na tym samym obiekcie.

W czwartkowe południe rozegrana zostanie seria próbna przed pierwszymi kwalifikacjami skoczków narciarskich na mniejszym obiekcie, skoczni HS-100. Mistrzostwa Świata w Lahti gościć będą już po raz siódmy, a wczoraj minęło 16 lat od pierwszego zwycięstwa Adama Małysza na Salpausselkae. Na belce startowej pojawi się 66 zawodników z 22 różnych krajów. Stefan Horngacher postawił na: Dawida Kubackiego, który na swoim plastronie będzie nosił 51. numer, Piotra Żyłę, który wystąpi 56. z kolei, Macieja Kota (62. numer startowy) oraz Kamila Stocha, który skakać będzie jako ostatni- 66. Dla dwóch ostatnich skok kwalifikacyjny jest skokiem typowo treningowym. Należą oni bowiem do TOP 10 klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Lista startowa kwalifikacji Panów

Po zmaganiach Panów przyjdzie czas na Panie. One jednak będą już walczyć o pierwsze medale. Na starcie pojawi się 40 zawodniczek z 14 krajów. We wczorajszych kwalifikacjach najlepiej spisała się reprezentantka Austrii Chiara Hoelzl, która zwyciężyła z ogromną przewagą uzyskując 123,6 pkt. Spośród zawodniczek nie muszących kwalifikować się (należących do TOP 10) najdalej skakały: Niemki Svenja Wuerth i Carina Vogt oraz Austriaczka Jacqueline Seifriedsberger. Wszystkie trzy uzyskały 93 m odległość. Czy posiadaczka żółtego plastronu PŚ kobiet- Sara Takanashi – zwycięży w dzisiejszym konkursie?

Lista startowa Pań

Program zawodów na skoczni HS-100:
Piątek, 24.02.2017

12:00 – Seria próbna Panów
13:30 – Kwalifikacje Panów
15:30 – Seria próbna Pań
16:30 – Pierwsza seria konkursowa Pań

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.