MŚ w Lahti: Chiara Hoelzl najlepsza w kwalifikacjach

fot: skispringen-news.de

fot: skispringen-news.de
fot: skispringen-news.de

Za nami pierwsza rywalizacja skoczkiń na Mistrzostwach Świata w Lahti. Kwalifikacje do jutrzejszego konkursu pań na skoczni HS100 wygrała Austriaczka Chiara Hoelzl. 

Chiara Hoelzl w swojej próbie poszybowała na 96,5 m, co pozwoliło jej z dużą przewagą nad rywalkami zwyciężyć w kwalifikacjach do jutrzejszego konkursu o tytuł mistrzyni świata. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się Włoszki. Drugie miejsce zajęła Elena Runggaldier, która wylądowała na 91,5 m i straciła do Austriaczki 9,2 pkt. Trzeci wynik uzyskała aktualna mistrzyni świata juniorek Manuela Malsiner, która oddała najdłuższy skok kwalifikacji – 98,5 m. Tuż za czołową trójką uplasowała się Francuzka Lea Lemare (92,5 m). Oczko niżej wylądowała Słowenka Spela Rogelj (92 m). Najlepszą szóstkę zamknęła mistrzyni świata z 2013 roku Sarah Hendrickson (91 m).

Wśród zawodniczek z czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, które miały już zapewniony awans do konkursu, najlepszą odległość – 93 m, uzyskały aż trzy zawodniczki: broniąca tytuły mistrzyni świata Carina Vogt, Jacqueline Seiriedsberger oraz Svenja Wuerth. Japonki Yuki Ito oraz liderka Pucharu Świata Sara Takanashi w nieco gorszych warunkach uzyskały odpowiednio 92 i 92,5 m.

Pełne wyniki kwalifikacji 

Już jutro pierwsza walka o medale w skokach narciarskich. Początek konkursu o tytuł najlepszej skoczkini narciarskiej świata zaplanowany jest na godz. 16:30. Godzinę wcześniej odbędzie się seria próbna.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.