MŚ w Lahti 2017: Romoeren o medalowych i pucharowych faworytach

fot. vg.no

fot;vg.no
fot;vg.no

Bjoern Einar Romoeren wyraził swoją opinię na temat kandydatów do medali w skokach narciarskich w Lahti oraz podzielił się swoimi odczuciami związanymi z Pucharem Świata.

Zdaniem Norwega rywalizacja o medale rozegra się pomiędzy zawodnikami znajdującymi się aktualnie w ścisłej czołówce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Kamilem Stochem, Stefanem Kraftem, Domenem Prevcem  Danielem Andre Tande oraz Maciejem Kotem.

Głównymi kandydatami do złotych medali są jednak trzej zawodnicy – Kamil Stoch, Stefan Kraft i Daniel Andre Tande.  Norweski skoczek zwraca uwagę na reprezentację Polski, którą uważa za silny zespół posiadający dobrych skoczków mogących z powodzeniem walczyć o czołowe lokaty.

Bjoern przestrzega również przed niespodziankami – według jego opinii w Mistrzostwach Świata podczas rywalizacji zawsze pojawia się przynajmniej jeden skoczek, który potrafi zaskoczyć wszystkich swoją dobrą dyspozycją.

Rywalizacja o Kryształową Kulę według  Romoeren’a  rozstrzygnie się dopiero po norweskich zawodach tworzących cykl Raw Air. Bjoern uważa również, że Kamil jest w niezłej formie, dlatego jego pozostałym rywalom będzie trudno zwyciężyć w klasyfikacji generalnej, choć ostateczne rozstrzygnięcie trudno jest jednoznacznie przewidzieć.

Przypomnijmy, że były Norweski skoczek to trzykrotny drużynowy medalista Mistrzostw Świata zdobywający dwa brązowe krążki ( Predazzo 2003, Oberstdorf 2005) oraz jeden srebrny ( Oslo 2011).  W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Romoeren najwyżej uplasował się na trzeciej lokacie w sezonie 2003/2004.

Źródło : onet.sport

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.