MŚ w Koenigssee. Złoto Taubitz, niespodzianka w sztafecie

14:26, 31.01.2021 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 15:02, 31.01.2021

Na torze w Koenigssee zakończyły się mistrzostwa świata w saneczkarstwie. Ostatniego dnia w jedynkach triumfowała Julia Taubitz. W sztafecie Austriacy niespodziewanie wygrali z Niemcami. Polacy nie ukończyli zawodów.

Ostatni dzień mistrzostw świata rozpoczął się od rywalizacji kobiet. Podobnie jak sprint, klasyczne zawody zostały zdominowane przez Niemki. Już po pierwszym ślizgu reprezentantki gospodarzy zajmowały cztery czołowe lokaty z dużą przewagą nad resztą stawki. Prowadziła Julia Taubitz o ponad dwie dziesiąte sekundy nad Natalie Geisenberger. W drugim przejeździe Taubitz powiększyła zapas nad swoją rodaczką do 315 tysięcznych i została mistrzynią świata. Trzecie miejsce zajęła Dajana Eitberger, a czwarta była Anna Berreiter. W sekundzie straty zmieściły się jedynie cztery Niemki.

Do drugiego ślizgu, w którym wystartowało 20 zawodniczek, nie zakwalifikowała się żadna z trzech Polek. Najlepiej z polskich saneczkarek zaprezentowała się Klaudia Domaradzka, która zajęła 29. miejsce. Anna Bryk była 34., a Natalia Jamróz uplasowała się na 35. pozycji w stawce 45 zawodniczek.

Wyniki - jedynki kobiet

Mistrzostwa świata zakończyły się zawodami drużynowymi. Na starcie stanęło 11 sztafet, w tym Polacy w składzie: Klaudia Domaradzka, Mateusz Sochowicz i Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Niestety, Klaudia Domaradzka zaliczyła upadek na słynnej szykanie. Polka nie dojechała do mety, a nasz zespół nie został sklasyfikowany. Po pewne zwycięstwo jechali faworyzowani Niemcy w składzie: Julia Taubitz, Felix Loch i Toni Eggert/Sascha Benecken. Jednak dwójka popełniła poważny błąd i gospodarze przegrali o 38 tysięcznych z Austrią (Madeleine Egle, David Gleirscher, Thomas Steu/Lorenz Koller). Trzecie miejsce zajęli Łotysze (Kendija Aparjode, Arturs Darznieks i Andris Sics/Juris Sics).