MŚ w Koenigssee. Chmielewski i Kowalewski w czołowej “8”, Repiłow obronił tytuł mistrza

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski kontynuują dobrą passę, jaką prezentują na saneczkarskich Mistrzostwach Świata w niemieckim Koenigssee. Po wczorajszym ósmym miejscu w sprincie, dziś zajęli tę samą lokatę w zawodach składających się z dwóch ślizgów.

Roman Repiłow (fot.tellerreport.com)

W walce o tytuł mistrzów świata w konkurencji dwójek konkurować ze sobą mieli Niemcy i Austriacy. Gospodarze, Toni Eggert i Sascha Benecken ostatecznie zdobyli trzeci z rzędu tytuł mistrzowski, osiągając najlepsze czasy w obu ślizgach. Ich rodacy, Tobias Wendl i Tobias Arlt wywalczyli srebrne krążki, a braciom Sicsom z Łotwy udało się zdobyć brązowe medale. Uważani za innych faworytów do podium, Austriacy Steu i Koller uplasowali się nieco niżej – na lokacie szóstej.

Polacy imponowali dziś dobrymi czasami startu i świetnym pokonywaniem początkowych sekcji toru (4-5 międzyczas w obu ślizgach). Nie udało się im utrzymywać aż tak szybkiego tempa do końca, jednak ósme miejsce należy traktować jako spory sukces, jak na reprezentantów kraju o istotnych brakach infrastrukturalnych. Drugi ze zgłoszonych polskich duetów, Jakub Karaś/Mateusz Karaś, nie pojawił się na starcie.

Wyniki – dwójki

Obrona tytułu udała się dziś nie tylko Niemcom. Roman Repiłow pochodzący z Rosji niespodziewanie pokonał faworyta gospodarzy, Felixa Locha. Zdobywcę Kryształowej Kuli za bieżący sezon od złota dzieliły jedynie 62 tysięczne sekundy. David Gleirscher powtórzył wczorajsze osiągnięcie ze sprintu i wywalczył drugi brązowy medal podczas tegorocznego czempionatu. Mateusz Sochowicz zajął 16. lokatę, a Kacper Tarnawski był trzydziesty szósty.

Wyniki – jedynki mężczyzn

źródło: fil-luge.org