MŚ w hokeju na lodzie: początek zmagań I dywizji już w niedzielę

Photo credit: Konrad Krajewski / Foter / CC BY-NC-SA
Photo credit: Konrad Krajewski / Foter / CC BY-NC-SA

Już niedługo krakowska Tauron Arena będzie miejscem kolejnego wielkiego sportowego wydarzenia. W niedzielę 19. kwietnia rozpoczną się tam bowiem Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie dywizji I A.

Przygotowania hali na zmagania hokeistów już trwają, a czuwa nad nimi przedsiębiorstwo WM International, które w zakresie swych obowiązków ma wykonanie lodowiska i obsługę techniczną podczas całej imprezy. Zanim na lodową taflę wyjadą hokeiści, w piątek koncert w Tauron Arenie da brytyjski wokalista Robbie Williams, w związku z czym prace nad lodowiskiem będą musiały być na jakiś czas przerwane. Na czas występu piosenkarza lód zostanie przykryty, a przygotowania zostaną wznowione po jego zakończeniu.

Pierwotnie mistrzostwa tej grupy miały odbyć się w Doniecku, jednak ze względu na niespokojną sytuację polityczną na Ukrainie, zdecydowano się powierzyć organizację tej imprezy Polsce. Rozgrywki odbywają się w systemie każdy z każdym, a udział w nich wezmą: Polska, Japonia, Kazachstan, Ukraina, Węgry i Włochy. Dwie najlepsze reprezentacje awansują do elity, zaś najsłabsza zostanie przeniesiona do grupy B I dywizji. Pierwszy mecz rozpocznie się w niedzielę o godzinie 13. Zmierzą się w nim Węgrzy z Japończykami.

Źródło: kraków.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.