MŚ w Hochfilzen: Polskie biathlonistki walczą w sprincie (lista startowa)

kguzik

Sprint biathlonistek będzie pierwszą konkurencją indywidualną podczas mistrzostw świata w Hochfilzen. Do walki o medale przystąpi 101 zawodniczek. W tym gronie są cztery reprezentantki Polski. 

Sprint pań na dystansie 7,5 kilometra zainauguruje zmagania indywidualne w Hochfilzen. W gronie 101 zgłoszonych zawodniczek znalazło się wiele uznanych biathlonistek, które mogą pokusić się o sprawienie niespodzianki.

Emocji nie powinno zabraknąć do samego końca, bowiem kandydatki do medali są ulokowane niemal w każdej części listy startowej. Z numerem 1. wystartuje Marie Dorin Habert, a z czwórką Kaisa Makarainen. Później w krótkim odstępie czasu na trasę wyruszą Dorothea Wierer (6) i Justine Braisaz (11). Z numerem 36. wystartuje powracająca po przerwie macierzyńskiej Daria Domraczewa. Forma Białorusinki jest jednak wielką niewiadomą.

Pozostałe faworytki trafiły do innych grup startowych. Laura Dahlmeier znalazła się w połowie stawki (64), a Gabriela Koukalova czy Tiril Eckhoff trafiły na sam koniec listy startowej.

W sprincie zobaczymy cztery reprezentantki Polski. Najwcześniej na trasie pojawi się Monika Hojnisz (numer 9), która w tym sezonie prezentowała najrówniejszą formę z grona polskich zawodniczek. Najlepiej w sprintach spisywała się jednak Magdalena Gwizdoń, która  pobiegnie z numerem 42. na plecach. Krystyna Guzik była losowana z trzeciej grupy i otrzymała numer 60., a Kinga Mitoraj z 99.

Początek rywalizacji o godzinie 14:45. Zapraszamy na relację live na naszej stronie.

Lista startowa

Źródło: informacja własna

Latest posts by Daniel Topczewski (see all)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.