MŚ w Hochfilzen: Ostatni złoty medal dla Simona Schemppa

fot. Georges Ménager / CC BY NC ND

fot. Georges Ménager / CC BY NC ND
fot. Georges Ménager / CC BY NC ND

Niemiec Simon Schempp zwyciężył w biegu ze startu wspólnego mężczyzn – ostatnim wyścigu MŚ w biathlonie w Hochfilzen. Po raz trzeci na tych mistrzostwach srebro zdobył Norweg Johannes Thingnes Bø. Trzecie miejsce zajął ku uciesze miejscowych kibiców Austriak Simon Eder. 

Do dziś Schempp nie miał medalu mistrzostw zdobytego w konkurencji indywidualnej. Zdobywał jedynie medale w biegach sztafetowych. Na tych mistrzostwach najwyżej był w sprincie – na 9. miejscu. Niemiec był dziś jednym z trzech zawodników, którzy ani raz nie pomylili się na strzelnicy. Miało to kluczowe znaczenie w wywalczeniu przez niego tytułu mistrza świata. Bezbłędni w strzelaniu byli również Simon Eder i Lowell Bailey.

Amerykanin Bailey, który wygrał w Hochfilzen bieg indywidualny nie był jednak wystarczająco szybki w biegu i zajął 6. miejsce. Eder pobiegł dużo lepiej i na metę dotarł na trzecim miejscu. Austriaka wyprzedził jeszcze Norweg Johannes Bø, który był mistrzem w biegu ze startu wspólnego w poprzednim roku. Bø zaliczył jedną pomyłkę w ostatnim strzelaniu i musiał odrabiać straty do Edera i Bailleya. Karna runda sprawiła, że Schempp i Eder uciekli Norwegowi. Trzeci był Bailey, ale on bardzo osłabł i bardzo szybko został doścignięty przez goniących go rywali. Dużo lepiej na trasie spisywał się Schempp, który na 14 kilometrze zostawił Edera i pobiegł samotnie na metę. Na kilometr przed końcem biegu Edera dogonił Bø, który był lepszy na finiszu i o sekundę pokonał Austriaka, zaś do Schemppa stracił 9 sekund.

Tuż przed czwartym strzelaniem na prowadzeniu był Martin Fourcade mimo 1 błędu na pierwszym strzelaniu, a drugi był Dominik Landertinger, który podczas trzech wcześniejszych wizyt na strzelnicy nie miał żadnego błędu. Obaj jednak nie trafili dwukrotnie do tarczy i nie liczyli się już w walce o medale. Czwarte miejsce zajął dziś Rosjanin Anton Szypulin, piąte Martin Fourcade, a szóste Bailey, siódme Landertinger, a ósme Fredrik Lindström.

Pełne wyniki

Klasyfikację medalową mistrzostw zdecydowanie wygrali Niemcy z siedmioma złotymi medalami i jednym srebrnym.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.