MŚ w Hochfilzen: Kolejne złoto Laury Dahlmeier

17:16, 15.02.2017 Daniel Topczewski

Laura Dahlmeier zdobyła kolejny złoty medal na biathlonowych mistrzostwach świata w Hochfilzen. Niemka tym razem wygrała bieg indywidualny na 15 kilometrów. Na podium stanęła także Gabriela Koukalova i Włoszka Alexia Runggaldier. Najlepsza z Polek, Monika Hojnisz, była 30.

Laura Dahlmeier jedyne pudło zaliczyła podczas pierwszej wizyty na strzelnicy. Niemce doliczono minutę karną, a ta zmobilizowała młodą biathlonistkę do dużo lepszej postawy. 23-latka z Garmisch-Partenkirchen na kolejnych strzelaniach nie pomyliła się ani razu, a dobra postawa biegowa pozwoliła jej na zdobycie trzeciego złota w Hochfilzen (drugiego indywidualnie). Na drugim stopniu podium stanęła Gabriela Koukalova, która także zaliczyła jedno pudło. Czeszka ostatecznie straciła do swojej młodszej rywalki niewiele ponad 25 sekund. Brązowy medal zdobyła natomiast Alexia Runggaldier, co jest jedną z największych niespodzianek dzisiejszego biegu. Biathlonistka z Półwyspu Apenińskiego była bezbłędna na strzelnicy i do triumfatorki straciła +1:45,6.

Słabo w biegu indywidualnym spisały się inne faworytki. Daria Domraczewa była 13. (3 pudła), Kaisa Makarainen 15. (4 pudła), Dorothea Wierer 16. (3 pudła), a obrończyni tytułu Marie Dorin Habert zajęła dopiero 40. pozycję.

Reprezentantki Polski po raz kolejny na tych mistrzostwach nie zachwyciły. Najbliżej sukcesu była Magdalena Gwizdoń, ale doświadczona polska biathlonistka nie trafiła w tarczę w ostatnim strzale i przez to doliczono jej minutę karną. 37-latka ostatecznie zakończyła zawody na 37. lokacie. Wyżej uplasowała się Monika Hojnisz, która ukończyła bieg indywidualny z 30. rezultatem. Krystyna Guzik była 52., a Anna Mąka 84.

Źródło: inf. własna