MŚ w Hochfilzen: Jedenasty tytuł mistrzowski dla Martina Fourcade’a, Francuz najlepszy w biegu pościgowym

fot: rossingol.com

fot: rossingol.com
fot: rossingol.com

Martin Fourcade wygrał bieg pościgowy na mistrzostwach świata w Hochfilzen. Francuz, który w sprincie zajął trzecie miejsce, na trasie niedzielnego biegu na dochodzenie był już bezkonkurencyjny i wyprzedził Norwegów: Johannesa Thingnesa Boe i Ole Einara Bjoerndalena.

Martin Fourcade w sobotnim sprincie zajął trzecie miejsce, ale taki stan rzeczy zawdzięczał głównie gorszej postawie na strzelnicy (2 rundy karne), bowiem na rundach biegowych Francuz prezentował się bardzo dobrze. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata tracił 23 sekundy do triumfatora sprintu Benedikta Dolla.

Pierwsze okrążenie nie przyniosło zbyt wielu przetasowań w czołówce. Johannes Thingnes Boe i Benedikt Doll biegli spokojnym rytmem, a Martin Fourcade starał się odrabiać straty. Norweg i Niemiec pojawili się na strzelnicy kilkanaście sekund wcześniej niż francuski mistrz, ale obaj musieli się udać na rundę karną, bowiem spudłowali po razie. Pomyłki rywali bezwzględnie wykorzystał lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wysuwając się na prowadzenie, którego nie oddał już do samego końca. Reprezentant Trójkolorowych podczas kolejnych wizyt na strzelnicy był bezbłędny i przed ostatnim strzelaniem w “stójce” miał ponad pół minuty zapasu. Jeden pocisk Fourcade’a nie trafił w tarczę, ale nie przeszkodziło mu to w odniesieniu zwycięstwa.

O drugie miejsce zacięty bój stoczyli Norwegowie: Johannes Thingnes Boe i Ole Einar Bjoerndalen. Na ostatnie okrążenie na drugiej pozycji wybiegł starszy z Norwegów, ale nie miał on szans, aby obronić się przed swoim rodakiem. Ostatecznie jako pierwszy linię mety minął młodszy z braci Boe, który wywalczył drugi srebrny medal na tych mistrzostwach świata. Na najniższym stopniu podium stanął Ole Einar Bjoerndalen, dla którego jest to 45. medal czempionatu globu w jakże bogatej karierze.

Grzegorz Guzik spudłował sześciokrotnie i zajął 57. miejsce.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.