MŚ w Hochfilzen: Gabriela Koukalova z pierwszym złotem w karierze, Polki daleko

16:17, 10.02.2017 Mateusz Król

DSC_0203 (Copy)Gabriela Koukalova zdobyła pierwszy złoty medal biathlonowych mistrzostw świata w karierze. Czeszka triumfowała w sprincie na trasach w Hochfilzen. Za jej plecami Niemka Laura Dalhmeier oraz Anais Chevalier.

Mistrzynią świata w biegu sprinterskim w Hochfilzen została Gabriela Koukalova. Czeszka startowała pod sam koniec listy startowej a wszystkie najgroźniejsze rywalki wyruszyły na trasę przed nią. Złoty medal dało jej bezbłędne i szybkie strzelanie w połączeniu z bardzo dobrym biegiem. Na "czysto" ze strzelnicy wybiegała także Laura Dalhmeier. Niemka jednak nie dała rady pobiec szybciej od kapitalnie dysponowanej dzisiaj Koukalovej. Ostatecznie liderka Pucharu Świata straciła do Czeszki 4 sekundy. Debiut na podium mistrzostw świata zaliczyła także Anais Chevalier. Dla Francuzki to życiowe osiągnięcie. Brązowy medal dało jej celne strzelanie i dobra forma biegowa. Tuż za pozycjami medalowymi znalazła się Lisa Vittozzi z Włoch. To jednak z największych niespodzianek dzisiejszego biegu.

Słaby występ zanotowały reprezentantki Polski. Magdalena Gwizdoń i Krystyna Guzik dobrze zaprezentowały się przy okazji pierwszej wizyty na strzelnicy. Obie zestrzeliły po pięć krążków i zajmowały miejsca na przełomie pierwszej i drugiej dziesiątki. Drugie celowanie nie wyszło już tak dobrze. Gwizdoń spudłowała dwukrotnie i spadła na miejsce 38. Guzik pomyliła się tylko raz, ale przy bardzo słabym biegu zajęła ostatecznie dopiero 53. lokatę. Od słabszego strzelania rozpoczęła Monika Hojnisz, która spudłowała raz. Niestety, przy okazji drugiego strzelania znów się pomyliła i na metę dobiegła z 39. rezultatem. Kinga Mitoraj z jednym pudłem uplasowała się na 67. miejscu. Aby wystartować w biegu pościgowym musiałaby pobiec przynajmniej 10 sekund szybciej.