MŚ: Znamy skład Austriaków!

gregorschlierenzauer.at
gregorschlierenzauer.at

Mistrzostwa Świata w Falun zbliżają się wielkimi krokami. Heinz Kuttin podał skład austriackiej reprezentacji, która będzie miała okazję walczyć o medale. Wśród sześciu nazwisk zabrakło złotego medalisty z poprzednich MŚ  w Val di Fiemme – Manuela Fettnera.

Stefan Kraft, Michael Hayboeck i Gregor Schlierenzauer mogli być pewni swego udziału w tych prestiżowych zawodach.  Do trójki dołączyli: Thomas Diethart, Manuel Poppinger i Andreas Kofler. W reprezentacji zabrakło miejsca dla Manela Fettnera, który dwa lata temu stanął na najwyższym stopniu podium w konkursie drużynowym. Na taką decyzję trenera wpłynęły ostatnie występy na zawodach a także treningi. – Myślą przewodnią była chęć jak najlepszego wzmocnienia drużyny. Zauważyliśmy postęp u Thomasa Dietharta – podkreślił Kuttin.

Manuel Poppinger, jako jedyny z powołanych na Mistrzostwa Świata,  w najbliższy weekend wystartuje w zawodach PŚ  w Vikersund.- Manuel zdąży się zrelaksować, by wystartować na dużej skoczni -wyjaśnia trener.

Reszta austriackiej drużyny spokojnie przygotowuje się w Villach. Gregor Schlierenzauer jest przekonany, że Kuttin znajdzie złoty środek i każdy z zawodników wróci do swojej najlepszej formy.- Jestem pewny, że Heinz znajdzie złoty środek i każdy odzyska swoją najlepszą formę! Praca z zespołem w spokoju ma wiele zalet. Mamy mocny skład. Wiemy, że możemy na siebie wzajemnie liczyć. Motywujemy się i razem chcemy walczyć o medale. Nie trenujemy cały czas. W wolnych chwilach kibicujemy naszym alpejczykom i saneczkarzom – wyjaśnia Schlieri.

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.