MŚ w bobslejach i skeletonie: Startuje impreza sezonu. Na co stać Polaków? [zapowiedź]

fot. sport.onet.pl

fot. sport.onet.pl

Tegoroczne zawody kończące bobslejowy i skeletonowy sezon nie mogą być dla sportowców okazją do myślenia o odpoczynku – dla wielu z nich są imprezą docelową. W nocy z pierwszego na drugiego marca startują bowiem Mistrzostwa Świata w bobslejach i skeletonie, rozgrywane na torze w kanadyjskim Whistler. W światowym czempionacie wystartują także Polacy.

Polski Związek Bobslei i Skeletonu zadecydował, że do Kanady poleci bobslejowa dwójka Mateusz Luty/Krzysztof Tylkowski, która w mijającym sezonie zajęła rekordowe, dziewiąte miejsce w Pucharze Świata. Biało-Czerwoni kilkukrotnie plasowali się w czołowej dziesiątce najważniejszych zawodów, a ich rekordowym wynikiem było siódme miejsce osiągnięte na torach w Sankt Moritz i Koenigssee. Wyrównanie tego osiągnięcia podczas Mistrzostw Świata byłoby ogromnym sukcesem. Równa forma Polaków w przeciągu całego sezonu i miejsce w czołowej dziesiątce w wieńczących pucharowy cykl zawodach w Calgary pozwala nam wierzyć w powodzenie załogi na MŚ.

Zdecydowanym faworytem zmagań będzie Francesco Friedrich, niepokonany w dwójkach w tym sezonie, groźni będą także inni Niemcy – Johannes Lochner i Nico Walther, łotewski junior Oskars Kibermanis i gospodarz – Justin Kripps. Rywalizacja rozpocznie się w nocy z piątku na sobotę, o 02:00 polskiego czasu.

LISTA STARTOWA PIERWSZEGO ŚLIZGU

W sobotę wieczorem, o 20:30, swoje zmagania rozpoczną również panie. Faworytek należy upatrywać w Amerykance Elanie Meyers Taylor (broniącej tytułu, będącej w bardzo dobrej formie w końcówce sezonu), oraz Niemkach – triumfatorce cyklu PŚ Mariamie Jamance i młodej Stephanie Schneider. W zawodach nie wystartują reprezentantki Polski.

LISTA STARTOWA PIERWSZEGO ŚLIZGU

Noc z niedzieli na poniedziałek będzie przeznaczona na rywalizację drużynową, zawody rozpoczną się o godzinie 01:00 czasu polskiego. Będzie to pierwszy etap zmagań skeletonistów, którzy wspólnie z bobsleistami powalczą o medale dla swoich nacji. Od czwartku na torze zobaczymy skeletonistów rywalizujących w zawodach indywidualnych i bobslejowe czwórki, o czym poinformujemy Państwa w kolejnych artykułach.

źródło: ibsf.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.