MŚ w biatlonie: Semerenko ze złotem w biegu masowym, słaby występ Polek!

fot: de.wikipedia.org

Dzisiejszy bieg był ostatnim startem kobiet na Mistrzostwach Świata w Kontiolahti. W biegu masowym na 12,5 km złoty medal wywalczyła Walentyna Semerenko. Polki zaprezentowały się słabo.

Ukrainka była bezbłędna na strzelnicy i ukończyła bieg z czasem 34:32.9. Srebrny medal wywalczyła Franziska Preuss ze stratą 6,2 sek. Niemka na strzelnicy oddała jeden niecelny strzał. Ostatnie miejsce na podium i tym samym medal brązowy zdobyła Włoszka Karin Oberfhofer, która spudłowała dwa razy i do zwyciężczyni straciła 12,6 sek.

Jeśli chodzi o występ naszych reprezentantek najwyżej sklasyfikowana na 17 miejscu została Krystyna Guzik (+1:33.7 sek i dwa pudła). Magdalena Gwizdoń była 19. (+1:38.2 sek i dwa pudła), a nasza dwukrotna medalistka tych mistrzostw Weronika Nowakowska- Ziemniak zakończyła bieg na 23 miejscu (+2:21.3 sek i pięć pudeł).