MŚ w biathlonie: Złoto dla sztafety Niemiec!

fot. Biathlonworld.com
fot. Biathlonworld.com

Zwycięstwem sztafety Niemiec zakończyły się dzisiejsze zmagania kobiet podczas biathlonowych mistrzostw świata w Kontiolahti. Srebro wywalczyły Francuzki, a brąz Włoszki.

Biathlon to jednak sport, który targa emocjami jak oszalały. Przed biegiem mieliśmy spore apetyty na medal, bo i wyniki Polek napajały optymizmem. Podium jednak było bardzo daleko. Na pierwszej zmianie biegła Monika Hojnisz, która zrobiła świetną robotę. Nasza zawodniczka strzelała szybko i bezbłędnie, co pozwoliło jej przyprowadzić naszą sztafetę na zmianę jako pierwszą! Wszystkie marzenia legły jednak w gruzach po trzech karnych rundach Magdy Gwizdoń. Odrobienie strat do czołówki było już niemożliwe. Weronika Nowakowska-Ziemniak pozwoliła trochę awansować z 21. miejsca na 15. Krysia Guzik także trochę nadrobiła i ostatecznie nasza sztafeta została sklasyfikowana na 13. miejscu ze stratą do wygranych wynoszącą 3:52,3 min.

Wygrały świetnie spisujące się Niemki, które były jednymi z faworytek tej konkurencji. Zwycięstwo dało im świetne strzelanie względem rywalek. Mistrzynie świata tylko 7 razy dobierały i zakończyły zmagania bez karnej rundy. Srebro zdobyły Francuzki, mimo jednej karnej rundy i 9 dobierań. Straciły jednak do Niemek 1:00.3 min. Podium uzupełniły Włoszki, które 9 razy dobierały (+ 1:06.1 min). Dopiero 8. miejsce zajęły główne faworytki biegu – Czeszki. Nasze południowe sąsiadki aż trzy razy biegały karne odcinki. Dało to stratę do złota wynoszącą ponad 3 minuty.

Teraz przed kobietami niedzielny bieg ze startu wspólnego, w którym zobaczymy Weronikę Nowakowską-Ziemniak, Krystynę Guzik oraz Magdalenę Gwizdoń. Monika Hojnisz jest druga na liście rezerwowej. To oznacza, że Monika nie będzie broniła brązu zdobytego w tej konkurencji dwa lata temu. Jutro w Kontiolahti bieg sztafetowy mężczyzn. Relacje na naszej stronie i profilu na Facebook’u.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.