MŚ w biathlonie: Złoto dla Czechów! Polacy na 14 miejscu!

Reprezentacja Czech zdobyła złoty medal Mistrzostw Świata w biathlonie, które rozgrywane są w Fińskim Kontiolahti. Na drugim miejscu uplasowała się sztafeta mieszana Finlandii, a trzeci byli Norwegowie. Drużyna Polski w składzie: Karolina Pitoń, Magdalena Gwizdoń, Łukasz Sczurek i Krzysztof Pływaczyk, wywalczyła 14 miejsce.

Czesi w składzie: Veronika Vitkova, Gabriela Soukalova, Michal Slesinger i Ondrej Moravec wywalczyli złoto Mistrzostw Świata w biathlonie w sztafecie mieszanej. Reprezentacja Czech zameldowała się na mecie z czasem ogólnym wynoszącym 1:20:27.2 sekundy. Pokonała tym samym będącą na drugim miejscu reprezentacje Francji (Anais Bescond, Marie Dorin Habert, Jane Guillaume Beatrix i Martin Fourcade) o 20.2 sekundy. Podium uzupełniła drużyna Norwegii w składzie: Fanny Welle-Strand Horn, Tiril Eckhoff, Johannes Thingnes Boe i Tarjei Boe. Norwegowie do zwycięzców stracili 27.7 sekundy.

Reprezentacja Polski zajęła dopiero 14 miejsce w sztafecie mieszanej z czasem: 1:23:41.8 sekundy. Do złotych medalistów stracili ponad 3 minuty.