MŚ w biathlonie: Yurlova zgarnia złoto! Świetna Hojnisz!

monika_hojnisz_biathlon_768x0_rozmiar-niestandardowyNiesamowite emocje towarzyszyły dzisiaj wszystkim kibicom biathlonu. Na trasie w Kontiolahti rywalizowały dzisiaj panie w biegu indywidualnym na 15 kilometrów. Najlepsza okazała się Ekaterina Yurlova.

Rosjanka jest wielką niespodzianką tego biegu, ponieważ startowała z odległym numerem startowym, kiedy wszyscy byli już niemal pewni złota Soukalovej. Yurlova jednak jako jedyna w całej stawce zaliczyła wszystkie wizyty na strzelnicy bez błędu i pod sam koniec rywalizacji wyprzedziła Czeszkę o 23,2 sekundy. Brązowy medal przypadł Kaisie Makarainen, która mimo dwóch karnych minut wyprzedziła o 0,4 sekundy Dorothea Wierer. Włoszka pudłowała raz.

Świetnie w biegu spisały się Polki. Najlepszą nasza reprezentantką okazała się dzisiaj Monika Hojnisz, która raz pomyliła się na pierwszej wizycie na strzelnicy. Pozostałe próby były już idealne. Gdyby Polka oddała wszystkie strzały celne, to byłaby Wicemistrzynią Świata, ponieważ straciła do zwyciężczyni 1 minutę i 22 sekundy. Dało to jej 9. lokatę. Nasza dwukrotna już medalistka podczas tych mistrzostw – Weronika Nowakowska-Ziemniak zajęła 13. miejsce z dwoma pudłami (+ 2:45.6). Tuż za nią znalazła się Krystyna Guzik, która zaliczyła tyle samo błędów, ale w biegu była słabsza o niespełna 6 sekund. Najsłabiej spisała się Magdalena Gwizdoń, która oddała 15 na 20 celnych strzałów i zajęła 56. miejsce.

Jutro w Kontiolahti bieg indywidualny na 20 km mężczyzn. Na piątek zaplanowane są zmagania sztafet kobiet. Nie ukrywamy, że dobra postawa naszych biathlonistek zapowiada nam niesamowite emocje i walkę o medal. Trzymamy kciuki!

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.