MŚ w biathlonie – Pokljuka 2021. Trzeci tytuł mistrzowski Eckhoff, awans Hojnisz-Staręgi

fot. langrenn.com

Tiril Eckhoff w trzeciej konkurencji biathlonowych Mistrzostw Świata w Pokljuce zdobyła trzeci złoty medal. Do wiktorii w sprincie i sztafecie mieszanej dołożyła złoto w biegu pościgowym. Podium uzupełniły Austriaczka Hauser i Francuzka Chevalier-Bouchet, a bardzo udany bieg zaliczyła też 16. na mecie Monika Hojnisz-Staręga.

fot. langrenn.com

Pierwsze strzelanie wskazywało na to, że może to być bieg pełen przetasowań. Zwyciężczyni sprintu, Tiril Eckhoff spudłowała raz i spadła za goniącą ją Chevalier-Bouchet. Trzecia – z pewną stratą – wybiegła Marte Olsbu Roeiseland. Bezbłędne były też Polki – Monika Hojnisz-Staręga zajmowała wtedy 24., a Kamila Żuk 28. lokatę.

Druga wizyta na strzelnicy poskutkowała powrotem do stanu wyjściowego. Francuzka spudłowała, a Eckhoff i Olsbu były bezbłędna. Pierwsza z Norweżek zyskała około 25-o sekundową przewagę nad goniącymi czterema zawodniczkami – oprócz Olsbu i Chevalier-Bouchet były to Niemki Preuss i Herrmann. Hojnisz-Staręga, znów bezbłędna, zajmowała 23. miejsce, a Kamila Żuk pokonywała 300 metrów karnych rund.

Po trzeciej próbie strzeleckiej Eckhoff i Chevalier-Bouchet wybiegły razem – Norweżka z karnej rundy, a Francuzka prosto ze strzelnicy. Pudłowały też Preuss i Olsbu – a medalowe miejsce zajmowała Denise Herrmann. Hojnisz-Staręga spudłowała raz, ale nadal plasowała się na początku trzeciej dziesiątki.

Tiril Eckhoff znakomicie opanowała nerwy przed ostatnią próbą. Nieco urwała się rywalce na trasie i nie popełniła błędu na strzelnicy. Pudłowała i Chevalier, i Olsbu, co poskutkowało awansem stale rozkręcającej się Austriaczce Hauser na trzecią lokatę – z perspektywami walki z Francuzką o srebro. Monika Hojnisz-Staręga po kolejnym bezbłędnym strzelaniu wybiegła 15.

Ostatecznie Norweżka pewnie dobiegła na pierwszej lokacie, a srebrny medal wywalczyła Hauser (+17 s.), dystansując zmęczoną Chevalier-Bouchet. Hojnisz-Staręga dobiegła szesnasta, a Kamila Żuk, łącznie z sześcioma rundami karnymi, zajęła 47. miejsce.

Pełne wyniki 

Szczegółowy program MŚ w biathlonie można znaleźć tutaj.

Więcej o MŚ w Pokljuce znajdziecie klikając poniżej:

źródło: informacja własna