MŚ w biathlonie: Polki faworytkami biegu sztafetowego! (lista startowa)

fot. Kontiolahtibiathlon.com
fot. Kontiolahtibiathlon.com

Po trzech biegach indywidualnych rozgrywanych w ramach mistrzostw świata w biathlonie, nadszedł czas na bieg sztafetowy. Dzisiaj na trasach w Kontiolahti zmierzą się kobiety. Polki są wśród faworytek.

Biathlonistki na trasę wyruszą o o godzinie 17:15. Na starcie jest aż 25 sztafet, w tym m.in. Japonki i Chinki, które z pewnością nie odegrają kluczowych ról, ale dodadzą uroku rywalizacji. Wśród faworytek wymienia się kilka sztafet, ale największymi faworytkami wydają się być Czeszki. Media gorąco nakręcają ich pojedynek z Niemkami. Coraz większe zainteresowanie dziennikarzy wzbudza nasza ekipa. Wielu uważa, że Polki stać dzisiaj na medal. Oczywiście taki pogląd nie jest bezpodstawny. Nasze dziewczyny świetnie spisały się w biegach indywidualnych i to one nazbierały najwięcej punktów podczas tego czempionatu. Każda z naszych zawodniczek zagościła przynajmniej raz w czołowej dziesiątce. Wszystkie uzyskane rezultaty dały Polsce 323 punkty. Na nami Niemcy z 294 punktami i Rosjanie ze zdobyczą 261 punktów.

Polska drużyna wystartuje dzisiaj w swoim najmocniejszym składzie. Jako pierwsza na trasę wyruszy Monika Hojnisz, która jest najmłodsza, ale bardzo opanowana na strzelnicy. Dzisiaj własnie to ma być kluczowym elementem w rywalizacji. Hojnisz przekaże “pałeczkę” Magdalenie Gwizdoń, która jest w dobrej formie biegowej, ale musi skupić się na strzelnicy. W ostatnim starcie zaliczyła aż 5 nietrafnych strzałów. Tym razem nie może sobie na to pozwolić. O tym, że potrafi uzyskiwać dobre rezultaty, przekonała nas już w trakcie biegu sprinterskiego i zmagań na dochodzenie. Przedostatnia pobiegnie nasza najlepsza biathlonistka w historii – Weronika Nowakowska – Ziemniak. Rezultatów, naszej wicemistrzyni świata, przypominać nie trzeba. Powinna tutaj nadrobić trochę nad pozostałymi ekipami. Na metę naszą sztafetę doprowadzi Krystyna Guzik. Bardzo waleczna i równa biathlonistka, która mamy nadzieję umocni nas na pozycji medalowej. Trzymamy zatem kciuki za nasze bohaterki.

Transmisja z biegu sztafetowego na otwartej antenie Polsat Sport News oraz Eurosport. Zapraszamy!

Lista startowa

Źródło: Informacja własna / Biathlonworld.com / Biathlon.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.