MŚ w biathlonie – Pokljuka 2021. Znamy składy polskich sztafet kobiet i mężczyzn

fot. M.Król

Jutro w Pokljuce przyjdzie czas na rywalizację w sztafetach. Trener kadry kobiet Michael Greis poinformował nas o składzie swoich podopiecznych. Tym razem w biało-czerwonej drużynie nie zabraknie Moniki Hojnisz-Staręgi. Ponadto poznaliśmy również skład mężczyzn. 

fot. M.Król

Michael Greis poinformował nas, w jakim składzie pobiegną jutro polskie biathlonistki. Na pierwszej zmianie jak zwykle zobaczymy Kingę Zbylut. 25-latka w tym sezonie w każdej ze sztafet pojawiała się właśnie jako pierwsza z czterech biało-czerwonych. Po niej ruszy liderka kadry Monika Hojnisz-Staręga. 30-latka tej zimy nieczęsto była wystawiania na starcia drużynowy. Na mistrzostwach globu w Pokljuce w tej konkurencji jednak ją ujrzymy.

Na trzeciej zmianie zobaczymy Kamilę Żuk, a czwartej Annę Mąkę. Warto zauważyć, że w takim zestawieniu podopieczne niemieckiego szkoleniowca pobiegną pierwszy raz. Polski Związek Biathlonu przekazał również informację, w jakim składzie personalnym zaprezentuje się męska drużyna. Zawodnicy trenowani przez Andersa Briatliego pobiegną w składzie: Andrzej Nędza-Kubiniec, Grzegorz Guzik, Marcin Szwajnos i Tomasz Jakieła.

Szczegółowy program MŚ w biathlonie można znaleźć tutaj.

Więcej o MŚ w Pokljuce znajdziecie klikając poniżej:

Źródło: informacja własna/PZBiath

Obserwuj