MŚ w biathlonie – Pokljuka 2021. Triumf Francuzów w supermikście, fatalny występ polskiego duetu

Reprezentanci Francji Antonin Guigonnat i Julia Simon okazali się najlepsi w supermikście podczas biathlonowych mistrzostw świata w Pokljuce. Srebrne medale wywalczyli Norwegowie biegnący w składzie Johannes Boe i Tiril Eckhoff, a brązowe Szwedzi w zestawieniu Sebastian Samuelsson i Hanna Oeberg. Polacy – Grzegorz Guzik i Kamila Żuk – zajęli dopiero 26. miejsce.

Czwartkowy supermikst był dla biathlonistów kolejną szansą na zdobycie medali mistrzostw świata w Pokljuce. Najlepiej w tej widowiskowej konkurencji poradzili sobie Francuzi, którzy startowali w składzie Antonin Guigonnat i Julia Simon. Trójkolorowi od początku biegu utrzymywali się w ścisłej czołówce, a o ich końcowym sukcesie przesądził bardzo dobry finisz finisz Simon, która w bezpośredniej walce o złoto pokonała Norweżkę Tiril Eckhoff (biegnącą w parze z Johannesem Boe) i nie pozwoliła Wikingom na trzeci z rzędu triumf w tej konkurencji podczas mistrzostw świata. Norwegowie wygrali bowiem supermikst zarówno w Oestersund, jak i Anterselvie.

Brązowe krążki w Pokljuce wywalczyli Szwedzi. Sebastian Samuelsson i Hanna Oeberg stracili do zwycięskiej reprezentacji Francji nieco ponad 20 sekund i po raz drugi w karierze stanęli na podium mistrzostw świata w supermikście. Przed dwoma laty w Oestersund reprezentanci Trzech Koron także wywalczyli brązowe medale.

Na czwartym miejscu finiszowała Ukraina (Artem Pryma i Daria Blaszko), a na piątej dwójka z Włoch – Lukas Hofer i Dorothea Wierer. Drużyna z Półwyspu Apenińskiego może być rozczarowana końcowym wynikiem, gdyż miała dziś ogromne szanse na złoty medal. Włosi prowadzili bowiem przed ostatnim strzelaniem, ale runda karna, na którą musiała się udać Dorothea Wierer sprawiła, że stracili oni szanse na podium i ostatecznie finiszowali na piątej lokacie. Szóste miejsce zajęli kolejni przegrany dzisiejszego biegu – Austriacy. Oni także stracili szanse na medal podczas ostatniej wizyty na strzelnicy.

Reprezentanci Polski zajęli dopiero 26. miejsce, wyprzedzając jedynie Mołdawię i Chorwację, która została zdublowana. Biało-czerwoni już po pierwszej zmianie, na której startował Grzegorz Guzik, ponieśli bardzo duże straty. Biegnąca później Kamila Żuk nie zdołała odrobić strat, gdyż sama miała duże problemy podczas pierwszego strzelania i musiała pokonywać dwie rundy karne. Druga połowa dystansu wyglądała nieco lepiej, ale to było za mało aby włączyć się do walki o nieco wyższe lokaty. Ostatecznie polska dwójka straciła do zwycięzców cztery i pół minuty.

Wyniki supermikstu

Szczegółowy program MŚ w biathlonie można znaleźć tutaj.

Więcej o MŚ w Pokljuce znajdziecie klikając poniżej:

Źródło: informacja własna