MŚ w biathlonie – Pokljuka 2021. Sztafeta dla Norwegów, Polacy zdublowani

© Manzoni/IBU

Reprezentacja Norwegii zdobyła złoty medal w biegu sztafetowym mężczyzn, który odbył się w ramach 52. Mistrzostw Świata w Biathlonie. Srebro wywalczyli Szwedzi, zaś brąz przypadł w udziale zawodnikom Rosyjskiej Unii Biathlonu. Polacy w składzie: Andrzej Nędza-Kubiniec, Grzegorz Guzik, Marcin Szwajnos oraz Tomasz Jakieła zostali sklasyfikowani na 25. miejscu.

© Manzoni/IBU

Po emocjach związanych z rywalizacją pań w biegu sztafetowym do walki o kolejne medale biathlonowego czempionatu przystąpili panowie. Podobnie jak kobiety, tak i mężczyźni startowali dziś w sztafecie. Każdy z zawodników (oczywiście poza tymi, którzy zostali zdublowani) musiał dwukrotnie pojawić się na strzelnicy, a także przebiec trzy 2,5-kilometrowe pętle.

Ton rywalizacji od początku nadawali Norwegowie, którzy za każdym razem jako pierwsi pojawiali się w strefie zmian. Pierwsi też dobiegli oni do mety dzisiejszych zawodów. Sturla Holm Laegreid, Tarjei Boe, Johannes Thingnes Boe i Vetle Sjaastad Christiansen – z ośmioma dobieraniami na koncie – o ponad pół minuty pokonali drugich dziś Szwedów. Reprezentanci „Trzech Koron” zanotowali co prawda jedno pudło mniej, jednakże nie wystarczyło to do pokonania znakomitych Norwegów.

Podium zmagań uzupełnili zawodnicy Rosyjskiej Unii Biathlonu, którzy łącznie zaledwie pięciokrotnie pomylili się na strzelnicy. Ich strata do tryumfatorów wyniosła niespełna 51 sekund. Pozostałe drużyny przekroczyły linię mety co najmniej minutę po „Wikingach”.

Najlepiej na słoweńskiej strzelnicy spisały się dziś drużyny: ukraińska (5. miejsce), niemiecka (7. lokata) oraz kanadyjska (12. pozycja). Zawodnicy tych ekip musieli dobrać zaledwie cztery naboje.

Podopieczni trenera Andersa Briatliego ponownie nie zachwycili. Dodatkowe 150 metrów musiał pokonać zarówno Andrzej Nędza-Kubiniec, jak i Grzegorz Guzik. Pięć dobierań zanotował Marcin Szwajnos, z kolei Tomasz Jakieła – z powodu zdublowania – nie zdążył wyruszyć na trasę. Ostatecznie Biało-Czerwoni zostali sklasyfikowani na dwudziestym piątym miejscu. Dla porównania, w ubiegłym roku przypadła im w udziale szesnasta lokata.

Wyniki biegu sztafetowego mężczyzn

Szczegółowy program MŚ w biathlonie można znaleźć tutaj.

Więcej o MŚ w Pokljuce znajdziecie klikając poniżej:

Źródło: informacja własna