MŚ w biathlonie – Pokljuka 2021. Ponsiluoma sensacyjnym mistrzem świata w sprincie

© Manzoni/IBU

Martin Ponsiluoma wygrał sprint biathlonowych mistrzostw świata w słoweńskiej Pokljuce. Dla młodego Szweda było to pierwsze zwycięstwo w karierze. Podium uzupełnili reprezentanci Francji. Drugi Simon Desthieux stracił do złotego medalisty 11,2 s, a trzeci Emilien Jacquelin 12,9 s. Na odległych miejscach uplasowali się reprezentanci Polski.

© Manzoni/IBU

Pierwsza indywidualna konkurencja biathlonowych mistrzostw świata w Pokljuce rozgrywana była w bardzo dobrych i sprawiedliwych warunkach pogodowych. Od początku stało się jasne, że aby wygrać będzie trzeba strzelać bezbłędnie. Niespodziewanie wysoko poprzeczkę zawiesił startujący z numerem 6 Martin Ponsiluoma. Znany ze świetnego biegu Szwed zestrzelił wszystkie krążki i po objęciu prowadzenia czekał na mecie na to, co zrobią bardziej utytułowani rywale. Jak się później okazało zwycięstwa nikt nie był w stanie mu już odebrać. Najbliżej był również bezbłędny Francuz – Simon Desthieux, ale zdecydowanie słabiej spisał się na trasie. Brązowy krążek przypadł szybkiemu w biegu Emilienowi Jacquelin, który pomimo 1 karnej rundy wdarł się na podium.

O niepowodzeniu mówić mogą reprezentanci Norwegii. Już na pierwszym strzelaniu swoje szanse na zwycięstwo zaprzepaścił Johannes Thingnes Boe. Dwie karne rundy pozwoliły mu uplasować się na 5 pozycji. O lokatę wyżej zawody ukończył jego rodak Johannes Dale, którego z walki o zwycięstwo wyeliminował ostatni, niecelny strzał. Ich koledzy z zespołu Sturla Holm Laegreid i Tariej Boe również ukończyli zawody w czołowej „10”. Jednak dla liderów Pucharu Narodów brak medalu z pewnością nie jest powodem do zadowolenia. Oprócz Norwegów i medalistów w dziesiątce uplasowali się: Quentin Fillon Maillet, Sebastian Samuelsson i Eduard Łatypow. Dopiero 26 był obrońca tytułu mistrzowskiego Aleksander Łoginow, który zaliczył 2 karne rundy. Bieg pościgowy zapowiada się niezwykle emocjonująco bo aż 17 zawodników mieści się w minucie straty do Ponsiluomy.

W sprincie słabo zaprezentowali się reprezentanci Polski. Najlepszy z nich Grzegorz Guzik miał 2 niecelne strzały i zajął 62 miejsce. To oznacza, że naszych reprezentantów nie zobaczymy na starcie biegu na dochodzenie.

PEŁNE WYNIKI

Źródło: informacja własna

Szczegółowy program MŚ w biathlonie można znaleźć tutaj.

Więcej o MŚ w Pokljuce znajdziecie klikając poniżej: