MŚ w biathlonie – Pokljuka 2021. Pierwszy start Hojnisz-Staręgi. Co osiągnie w sprincie? (lista startowa)

fot. Mateusz Król

W sobotę indywidualne zmagania na biathlonowych mistrzostwach świata rozpoczną panie. Podczas sprintu na starcie zobaczymy 99 zawodniczek. Z numerem dwudziestym drugim na trasę wyruszy liderka polskiej kadry Monika Hojnisz-Staręga. 

fot. Mateusz Król

Piątkowy sprint mężczyzn pokazał, że na mistrzostwach globu w Pokljuce może dziać się naprawdę wiele. Jutro do tej samej konkurencji przystąpi 99 pań. Zawody rozpoczną się od mocnego uderzenia. Jako pierwsza na trasę wyruszy bowiem Czeszka Marketa Davidova. Bezpośrednio po niej na liście startowej widnieją znane nazwiska – dwójka to Mari Eder, trójka Dzinara Alimbekava, a czwórka mistrzyni Europy z Dusznik-Zdroju Baiba Bendika. Siódemkę na plastronie zobaczymy z kolei u Denise Herrmann. Z numerem dziewiątym wystartuje Ingrid Tandrevold, a jedenastym jej koleżanka z reprezentacji – liderka Pucharu Świata Marte Olsbu Roiseland.

Jako 13. sprint rozpocznie Justine Braisaz-Bouchet, 15. Franziska Preuss, a 18. wiceliderka klasyfikacji generalnej PŚ Tiril Eckhoff. Cztery numery po 30-letniej Norweżce zobaczymy pierwszą z reprezentantek Polski Monikę Hojnisz-Staręga. Liderka kadry Michaela Greisa z Pokljuki ma bardzo dobre wspomnienia. To tutaj stawała na podium na inaugurację sezonu 2018/2019. Ubiegłej zimy w słoweńskiej miejscowości mistrzyni Europy zajęła m.in. 4 pozycję w masówce. Ostatni raz w sprincie w Pokljuce Hojnisz-Staręga była jedenasta. W tym sezonie w ostatnim starcie w tej konkurencji uplasowała się na siedemnastej lokacie.

Monikę bezpośrednio gonić będzie następna z Francuzek Anais Chevalier-Bouchet. Z numerem dwudziestym piątym na trasie pojawi się kolejna z faworytek do medali Lisa Theresa Hauser. Austriaczka uznawana jest za tą zawodniczkę, która na tych mistrzostwach może sporo namieszać. Jako 27. wyruszy Julia Simon, 29. Elvira Oeberg, a 31. Hanna Oeberg. Koło siebie na liście startowej znajdują się nazwiska najlepszych Włoszek. 35. numer to Lisa Vitozzi, a 36. Dorothea Wierer. Pierwsza z nich przyznaje, że stawia wszystko na sprint. Czuje się pewnie i chce jutro pokazać swoją wysoką formę.

Nasza druga z mistrzyń Europy z tego roku Kamila Żuk pobiegnie z numerem 41. Kolejne z biało-czerwonych pań zobaczymy później. Jako 79. do sprintu przystąpi Kinga Zbylut, a przedostatnia Joanna Jakieła.

Lista startowa sprintu

Szczegółowy program MŚ w biathlonie można znaleźć tutaj.

Więcej o MŚ w Pokljuce znajdziecie klikając poniżej:

Źródło: informacja własna