MŚ w biathlonie – Pokljuka 2021. Monika Hojnisz-Staręga nawiąże do sukcesu sprzed lat? Tu stała na podium (lista startowa)

fot. Mateusz Król

Wtorkowy bieg indywidualny na dystansie 15 kilometrów będzie dla biathlonistek czwartą okazją na zdobycie medali mistrzostw świata w Pokljuce. Na liście startowej nie brakuje Polek, wśród których największe nadzieje można wiązać z osobą Moniki Hojnisz-Staręgi. Chorzowianka w przeszłości (sezon 2018/19) stawała bowiem na podium w tej konkurencji i to właśnie na słoweńskich trasach.

fot. Mateusz Król

Po sztafetach mieszanych, sprintach i biegach pościgowych biathlonistki czeka rywalizacja na najdłuższym dystansie. Mowa o biegu indywidualnym, w którym zawodniczki będą miały do pokonania 15 kilometrów, a każdy niecelny strzał będzie wiązał się z minutą kary doliczoną do wyniku końcowego.

Na liście startowej wtorkowego biegu znalazło się 98 biathlonistek, wśród których nie zabrakło oczywiście reprezentantek Polski. Jako pierwsza z grona naszych rodaczek na trasie w Pokljuce pojawi się świeżo upieczona mistrzyni Europy z Dusznik-Zdroju w tej konkurencji – Monika Hojnisz-Staręga. Biathlonistka urodzona w Chorzowie wyruszy z numerem 11. i postara się o powtórzenie sukcesu sprzed ponad dwóch lat. Wówczas, podczas inauguracji sezonu 2018/2019 w Pokljuce, Hojnisz-Staręga zajęła drugie miejsce właśnie w biegu indywidualnym, przegrywając jedynie z Ukrainką Julią Dżymą. Jutrzejszy bieg będzie ważny także w kontekście walki o miejsce w kończącym mistrzostwa biegu masowym [więcej TUTAJ].

Drugą z podopiecznych Michaela Greisa, która pojawi się na trasie w Pokljuce, będzie Kamila Żuk (numer 43.). Z numerem 84. wystartuje Anna Mąka, a jako 96. wyruszy Kinga Zbylut.

Faworytkami rywalizacji powinny być Norweżki: Tiril Eckhoff (numer 45.), która powalczy o czwarte z rzędu złoto mistrzostw świata w Pokljuce oraz Marte Olsbu Roeiseland (numer 36.). Wśród kandydatek do wysokich miejsc można także wymienić Francuzki Anais Chevalier-Bouchet (nr 5.) i Julię Simon (nr 18.). Groźne powinny być również Niemki Denise Herrmann (nr 33.) i Franziska Preuss (nr 12.), Włoszka Dorothea Wierer (nr 10.), Austriaczka Lisa Theresa Hauser (nr 25.), która wygrała ostatni bieg indywidualny w Anterselvie oraz mistrzyni olimpijska z Pjongczangu w tej konkurencji – Szwedka Hanna Oeberg (nr 27.).

Początek rywalizacji punktualnie o godzinie 12:05. Wówczas z bramek startowych wybiegnie Włoszka Lisa Vittozzi.

Lista startowa biegu indywidualnego

Szczegółowy program MŚ w biathlonie można znaleźć tutaj.

Więcej o MŚ w Pokljuce znajdziecie klikając poniżej:

Źródło: informacja własna