MŚ w biathlonie - Pokljuka 2021. Marketa Davidova ze złotym medalem. Niezły występ Hojnisz-Staręgi

13:48, 16.02.2021 Stanisław Zyga Aktualizacja: 15:15, 16.02.2021

Czeszka Marketa Davidova została mistrzynią świata w biegu indywidualnym kobiet. Drugie miejsce zajęła Szwedka Hanna Oeberg, a trzecie Norweżka Ingrid Landmark Tandrevold. Dobre zawody ma za sobą Monika Hojnisz-Staręga, która zajęła 16 pozycję.

Dzisiaj odbył się w Pokjljuce bieg indywidualny pań na dystansie 15 kilometrów. Zawodniczki 4 razy mierzyły się na strzelnicy, a każda nieudana próba oznaczała minutę doliczoną do końcowego czasu. Rywalizacji towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. W takich warunkach niespodziankę sprawiła Marketa Davidova, osiągając swój życiowy sukces. Młoda Czeszka ani razu nie pomyliła się na strzelnicy i przybiegła na metę z czasem 42:27,7 min. Na drugim miejscu z wyraźną stratą uplasowała się mistrzyni olimpijska Hanna Oeberg (+27,9 sek). Trzecią pozycję zajęła natomiast Ingrid Landmark Tandrevold (+1:04 min). Tuż za podium uplasowała się Austriaczka Lisa Theresa Hauser, która przez długi czas miała szansę nawet na złoto, ale na ostatnim strzelaniu pomyliła się dwa razy. Daleko od kolejnego triumfu była dziś Norweżka Tiril Eckhoff, która zajęła 23 miejsce. Bardzo blisko końcowego sukcesu była za to jej rodaczka, Ida Lien. Młoda Norweżka bezbłędnie spisywała się przez 3/4 rywalizacji, ale na ostatnim strzelaniu nie trafiła aż 2 razy, tracąc szansę na medal.

Najlepsza z Polek, Monika Hojnisz-Staręga, ukończyła zmagania na 16 pozycji. Nie jest to z pewnością szczyt marzeń, ale taki wynik zagwarantuje jej udział w biegu masowym. Monika dwa razy pomyliła się na strzelnicy, najpierw na pierwszym, a później na ostatnim strzelaniu. Pozostałe z naszych reprezentantek nie wyróżniły się niczym pozytywnym. Kamila Żuk zajęła 59 miejsce, Anna Mąka była 68, a Kinga Zbylut nie ukończyła biegu.