MŚ w biathlonie – Pokljuka 2021. Hojnisz-Staręga najlepiej w biegu pościgowym od lat

fot. Dmitriy Yevenko/PZBiath

Monika Hojnisz-Staręga ma za sobą już dwa indywidualne starty podczas biathlonowych mistrzostw świata. Chociaż nie można mówić w jej przypadku o bardzo dobrych startach, to na pewno warto zauważyć pozytywy. Polka w biegu pościgowym osiągnęła szesnaste miejsce. To jej najlepszy wynik w tej konkurencji na mistrzostwach od 2013 roku. 

fot. Dmitriy Yevenko/PZBiath

O tym, że Monika nie radzi sobie najlepiej w sprintach wiadomo od dawna. Dlatego też wczorajsze 30. miejsce nie wywołało jakiegoś wielkiego rozczarowania. Natomiast dzisiejsza 16. lokata może dawać już powody do optymizmy. Warto bowiem zauważyć, że tak wysokiego miejsce nie zajęła w mistrzostwach świata w 2013 roku. W Novym Meście była wówczas 13. Przed rokiem sklasyfikowana została dopiero na 26. pozycji. W późniejszych startach Polka rozkręcała się i dwukrotnie otarła się w Anterselvie o medal.

W przypadku niedzielnego pościgu w Pokljuce na uwagę zasługuje przede wszystkim dobre strzelanie. Tylko jedno pudło pozwoliło Monice na awans o 14. miejsc względem sprintu. – Dzisiaj na pewno mogę być bardziej zadowolona ze strzelania niż wczoraj. Warunki ponownie nie były łatwe, trzeba było bardzo uważnie obserwować chorągiewki. Dlatego zdawałam sobie sprawę, że muszę być mocno skupiona na strzelaniu. Wiedziałam, że to jest klucz, który pozwoli mi się zbliżyć do czołówki – skomentowała na gorąco Hojnisz-Staręga.

Polka walczy o miejsce na liście startowej biegu masowego. Hojnisz-Staręga jest poza czołową piętnastką światowego rankingu, a to znaczy, że by uzyskać kwalifikację do startu w ostatniej konkurencji musi się znaleźć wśród biathlonistek z największą liczbą punktów PŚ wywalczonych w sprincie, biegu pościgowym oraz planowanym na wtorek biegu indywidualnym.

– Nie ukrywam, że ciułanie punktów jest dla mnie ważne po to by zbliżyć się do startu w biegu masowym. O kwalifikacji zadecyduje moja postawa w biegu długim. We wtorek znów trzeba będzie postawić na koncentrację na strzelnicy – oceniła Hojnisz-Staręga.

Po dwóch z trzech startów Polka ma na koncie 36 punktów, co na tę chwilę dawałoby jej kwalifikację do biegu masowego. Hojnisz-Staręga na liście kwalifikacyjnej zajmuje aktualnie 27. miejsce. W mass starcie pobiegnie 30 zawodniczek, a więc aby otrzymać przepustkę do tego biegu nasza zawodniczka powinna zapunktować również podczas wtorkowego startu na dystansie 15km – informuje Polski Związek Biathlonu.

Szczegółowy program MŚ w biathlonie można znaleźć tutaj.

Więcej o MŚ w Pokljuce znajdziecie klikając poniżej:

Źródło: Polski Związek Biathlonu / Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj