MŚ w biathlonie – Pokljuka 2021. Eckhoff pożegnała demony przeszłości (wypowiedzi medalistek)

Tiril Eckhoff spadł dziś wyjątkowo ciężki kamień z serca. Biorąc pod uwagę 14 ostatnich indywidualnych startów na Mistrzostwach Świata, gwieździe norweskiego biathlonu udało się tylko raz stanąć na podium. Co więcej, rok temu podczas sprintu była dopiero 59. – świeżo upieczona mistrzyni świata opowiedziała portalowi NRK, jak bardzo to na niej ciążyło.

fot. langrenn.com

 – Czuję się świetnie. Tuż przed startem ciężko było mi się skupić, bo cały czas w pamięci miałam ubiegłoroczny, gó*no warty występ w sprincie. Z tego powodu bardzo pragnęłam zmazać plamę – i udało się – tak, bez ogródek, skomentowała swój start Eckhoff portalowi NRK.

 – Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali. Moim trenerom, także chłopakowi. I sponsorom, którzy nie stracili we mnie wiary pomimo słabszych występów. Jest naprawdę wiele osób, które przyczyniły się do mojego sukcesu. Mogę wreszcie pełna ulgi powiedzieć sama sobie – to była cholernie dobra robota, Tiril! – dodała mistrzyni świata.

Srebrna medalistka, Anaïs Chevalier-Bouchet, postrzega swój krążek jako sukces, ale też pole do poprawy. To jej pierwszy indywidualny medal od 2017 roku, czyli mistrzostw w Hochfilzen.

 – Wyjątkowo długo czekałam na ten medal, więc ogromnie się cieszę. Umiałam dostosować swoje tempo, ponieważ sztab świetnie instruował mnie na trasie. Biegowo czułam się fenomenalnie, jak rzadko kiedy. Jeśli nadal będę mieć takie czucie nart, mogę nawet pokusić się o złoto – mówi 28-latka, cytowana przez ski-nordique.net.

Hanna Sola zadziwiła biathlonowy świat, ponieważ rzadko się zdarza, żeby zawodnik bez podium PŚ zdobył medal wielkiej imprezy. Białorusinka wydawała się jednak opanowana.

 – Ucieszyłam się po ostatnim strzale, bo to chyba pierwszy raz w sezonie, kiedy w sprincie strzelałam “na czysto”. Po wybiegnięciu ze strzelnicy po prostu parłam z całych sił do mety. Dałam z siebie naprawdę wszystko – powiedziała Sola portalowi Aftonbladet. Zawodniczka dodała, że “zainspirowała ją tegoroczna postawa koleżanki, Dzinary Alimbekavej”.

Szczegółowy program MŚ w biathlonie można znaleźć tutaj.

Więcej o MŚ w Pokljuce znajdziecie klikając poniżej:


źródła: aftonbladet.se/ski-nordique.net/NRK