MŚ w biathlonie – Pokljuka 2021. Biathloniści o pierwsze medale indywidualne powalczą w sprincie (lista startowa)

Fot. © Manzoni/IBU

Już jutro biathloniści przystąpią do pierwszej indywidualnej konkurencji na mistrzostwach globu w Pokljuce. W sprincie zobaczymy 104 zawodników. Już z numerem ósmym na starcie pojawi się pierwszy z trzech reprezentantów Polski Grzegorz Guzik.

Fot. © Manzoni/IBU

Po rywalizacji w sztafecie mieszanej jutro nadejdzie czas na pierwsze starcie o indywidualne medale na biathlonowych mistrzostwach świata w Pokljuce. W piątek do sprintu przystąpią panowie. Zmagania 104 zawodników otworzy Estończyk Kalev Ermits. Na ciekawe nazwiska nie będzie trzeba długo czekać. Już z dwójką na trasę wyruszy Włoch Lukas Hofer, czwórką Rosjanin Matwiej Jelisiejew, a szóstką Szwed Martin Ponsiluoma. Minutę po brązowym medaliście pierwszej konkurencji tegorocznych mistrzostw globu wystartuje pierwszy z Polaków Grzegorz Guzik.

30 sekund po Grzegorzu do sprintu przystąpi jeden z głównych kandydatów do medali w Pokljuce – wicelider Pucharu Świata Sturla Laeigreid. Z dwunastką na plastronie na trasę pomknie obrońca tytułu w tej konkurencji Aleksander Łoginow. Tuż po nim zobaczymy Norwega Tarjei Boe. Jako szesnasty wystartuje z kolei Quentin Fillon Maillet, a osiemnasty Arnd Peiffer. Faworyt gospodarzy Jakov Fak będzie jutro rywalizował z numerem 23. Sebastian Samuelsson przystąpi do zmagań z dwudziestką szóstką. Minutę po nim oczy zostaną już skierowane w stronę lidera klasyfikacji generalnej Johannesa Boe. Norweski zawodnik na dodatek wygrał ostatni rozegrany sprint.

W czwartej dziesiątce listy startowej znanych nazwisk także nie brakuje. Numer 31 to Benedikt Doll, 33 Emilien Jacquelin, a 35 Fabien Claude. Tę czterdziestkę zamknie drugi z podopiecznych Andersa Bratliego Andrzej Nędza-Kubiniec. Trzeci z nich Marcin Szwajnos otworzy grupę trzecią (nr 72).

Lista startowa sprintu panów

Szczegółowy program MŚ w biathlonie można znaleźć tutaj.

Więcej o MŚ w Pokljuce znajdziecie klikając poniżej:

Źródło: informacja własna