MŚ w biathlonie: Nowakowska-Ziemniak widzi szanse w biegu indywidualnym

fot.eurosport.pl
fot.eurosport.pl

Choć najwięcej punktów Pucharu Świata w tym sezonie Weronika Nowakowska-Ziemniak uzbierała w sprincie, w MŚ w Kontiolahti największe szanse na dobry wynik daje sobie w biegu indywidualnym. Najlepsza polska biathlonistka obecnej zimy uważa, że kluczem do sukcesu będzie “równy bieg i świetne strzelanie”.
Nowakowska-Ziemniak przebywa w Kontiolahti od poniedziałku, a aura niestety od samego początku nie była zbyt łaskawa.- Walczę z ospałością i brakiem energii spowodowaną wieczną szarugą za oknem (zimą w Finlandii słońce prawie nie wygląda zza chmur) i niskowęglowodanową dietą, którą muszę utrzymać jeszcze dwa dni – napisała na swojej oficjalnej stronie internetowej nasza biathlonistka.
Pierwszą konkurencję czempionatu, czyli bieg sztafet mieszanych, zaplanowano na czwartek, ale dla Nowakowskiej-Ziemniak pierwszym startem będzie dopiero sobotni sprint.- Zaskoczę pewnie informacją, że tym razem swoich największych szans nie upatruję w sprincie, a w biegu indywidualnym. Powalczę na każdym dystansie, jednak czuję, że tutaj mocno muszę postawić na równy bieg i świetne strzelanie” – zauważyła.- We wtorek trenowałam na trasach poza stadionem, a w środę trzeba się będzie zmierzyć z pętlami dla zawodowców. Mam kilka dni by “obiegać” każdy metr, ustalić taktykę, sprawdzić zakręty, zjazdy, podbiegi, zdecydować, gdzie nieco odpuścić, a gdzie przycisnąć. – dodała biathlonistka.
MŚ w Kontiolahti potrwają od 5 do 15 marca. Relacje na żywo ze wszystkich biegów można obejrzeć na antenie Eurosportu.
Źródło: eurosport.onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.