MŚ w biathlonie: Martin Fourcade z kolejnym złotem!

fot: biathlon.pl
fot: biathlon.pl

To są zdecydowanie mistrzostwa świata jednego biathlonisty. Kolejny złoty medal w Oslo zdobył Martin Fourcade, wyprzedzając Ole Einara Bjoerndalena i Emila Hegle Svendsena. Polacy nie wzięli udziału w zawodach.

To już trzeci złoty medal dla Martina Fourcada na biathlonowych mistrzostwach świata w Oslo. Wczoraj zmiażdzył swoich rywali ogromną różnicą czasową na mecie. Dzisiaj było tak samo. Pomimo trzech pudeł na strzelnicy utrzymał ponad 20 sekund nad będącym na drugim miejscu Ole Einarem Bjoerndalenem, który zaliczył tylko dwie karne rundy. Brązowy medal w biegu na dochodzenia zdobył Emil Hegle Svendsen z jedną karną rundą na koncie. Warto zauważyć, że Svendsen startował ponad 1 minutę za Fourcadem, a skończył z różnicą czasową do zwycięzcy wynoszącą 31.2 sekundy.

O prawdziwym pechu może mówić Johannes Thingnes Boe, który po raz drugi z rzędu zawody kończy na czwartym miejscu. Podobnie jak Fourcade na strzelnicy trzy razy pudłował, ale w przeciwieństwie od Francuza był dużo wolniejszy w biegu i stracił szanse na medal w tej konkurencji. Piąte i szóste miejsce zajęli odpowiednio Jakov Fak ze Słowacji i Simon Desthieux z Francji, którzy jako jedyni na strzelnicy nie zaliczyli ani jednego niecelnego strzału.

We wczorajszym sprincie indywidualnym mężczyzn, Polacy zajęli bardzo odległe miejsca. To było powodem nie zobaczenia ich w dzisiejszej konkurencji, ponieważ tylko 60 najlepszych zawodników może wystartować w biegu na dochodzenie.

Pełne wyniki zawodów

Źródło: biathlonresults.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.