MŚ w biathlonie: Martin Fourcade mistrzem świata na 20 km!

fot: zimbio.com

Martin Fourcade wygrał bieg indywidualny na 20 km zgarniając tym samym złoty medal mistrzostw świata. Polacy zostali sklasyfikowani poza czołową czterdziestką.

Francuz dotychczas na tych mistrzostwach bez medalu, na strzelnicy zaliczył jedno pudło a na metę dobiegł z czasem 47.29,4. W dzisiejszym biegu był jednym z głównych faworytów, gdyż w 2013 roku wywalczył na 20 km mistrzostwo świata, a rok później został w tej konkurencji mistrzem olimpijskim. Srebrnym medalistą dzisiejszego biegu został Norweg Emil Hegle Svendsen ze stratą 20,9 sek. Ostatnie miejsce na podium i tym samym brązowy medal wywalczył Czech – Ondrej Moravec (+ 40,5 sek.).

Na starcie stanęło trzech naszych reprezentantów: Łukasz Szczurek był 46, Krzysztof Pływaczyk 71. a Grzegorz Guzik 77.

W 1995 roku we włoskiej Anterselvie mistrzem świata w tej konkurencji został Tomasz Sikora. To jedyny dotychczas złoty medal biało-czerwonych w historii występów na Mistrzostwach Świata.