MŚ w biathlonie: Laura Dahlmeier mistrzynią świata w biegu na dochodzenie!

17:35, 06.03.2016 Daniel Topczewski Aktualizacja: 20:20, 06.03.2016

FOT: zimbio.com FOT: zimbio.com

Laura Dahlmeier zdobyła swój pierwszy złoty medal na mistrzostwach świata w Oslo. Niemka wyprzedziła Dorotheę Wierer i Marie Dorin Habert. Najlepsza z Polek, Monika Hojnisz, zajęła 29. miejsce.

Dahlmeier zajmowała trzecią lokatę po wczorajszym sprincie, ale jej strata do zwyciężczyni była niewielka. Młoda Niemka była bezbłędna na każdym strzelaniu i nie miała kłopotów z odniesieniem zwycięstwa. Przed ostatnią rundą biegową jej przewaga nad drugą w tym momencie Wierer wynosiła ponad 50 sekund. W końcówce reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów mogła już świętować zwycięstwo, bo jej przewaga była ogromna.

Drugie miejsce zajęła Dorothea Wierer. Włoszka musiała się obejść smakiem we wczorajszym sprincie, ale dziś poszło jej już lepiej. Nie uniknęła błędów, ale szybkie strzelanie pozwoliło jej na zdobycie swojego pierwszego krążka na tych mistrzostwach.

Skład podium uzupełniła Marie Dorin Habert, która dopiero na ostatniej rundzie biegowej oderwała się Franzisce Hildebrand. Dla Francuzki to trzeci krążek wywalczony w Oslo . Do złota w sztafecie mieszanej i srebra we wczorajszym sprincie dołożyła brąz.

Zupełnie pogubiły się Gabriela Soukalova i Tiril Eckhoff, które pudlowały na potęgę i zajęły odległe miejsca.

Polki spisały się lepiej niż we wczorajszym sprincie, ale straty jakie poniosły w sobotę okazały się nie do odrobienia. Monika Hojnisz przesunęła się na 29. miejsce, a Magdalena Gwizdoń z 55. na 30. Krystyna Guzik nie przystąpiła do rywalizacji.