MŚ w biathlonie: Jakov Fak sięga po złoto!

Ostatni konkurs mistrzostw świata w biathlonie padł łupem Słoweńca. Najlepszy bowiem okazał się Jakov Fak. To pierwszy i jedyny medal Słoweńców na tym czempionacie.

Niedziela upłynęła pod znakiem ostatnich zmagań biathlonistów podczas mistrzostw w Kontiolahti. Najpierw na trasie startu masowego pojawiły się panie, a po nich rywalizowali mężczyźni. Po tytuł sięgnął Jakov Fak, który z jednym pudłem o sekundę wyprzedził Ondreja Moravca ( 1 p). Brązowy medal wywalczył Tarjei Boe. Norweg zaliczył jedną karną rundę i 3,7 sekundy starty. Niewiele brakło, a medal wywalczyłby Ole Einar Bjoerdalen, który strzelał bezbłędnie, ale słabsza forma biegowa dała mu ponad 10 sekund starty i 4. miejsce. Żadnemu z Polaków nie udało się zakwalifikować do dzisiejszego konkursu.

Klasyfikację medalową tych mistrzostw wygrali Francuzi, którzy zdobyli łącznie 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy medal. Trzy złota zgarnęli też Niemcy, ale wywalczyli o jeden medal mniej od triumfatorów. Trzeci byli Norwegowie z jednym złotem, dwoma srebrami i czterema brązami. Polska zajęła 8. miejsce dzięki dwóm medalom Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak. Za nami Kanada, Włochy i Finlandia.