MŚ w Anterselvie: Złoto w sztafecie mieszanej dla Norwegii. Polska zdublowana

fot. langrenn.com

fot. langrenn.com

Norwegowie w składzie: Marte Olsbu Roiseland, Tiril Eckhoff, Tarjei Boe i Johannes Boe zostali mistrzami świata w pierwszej konkurencji mistrzostw świata w Anterselvie – sztafecie mieszanej. Srebro wywalczyli reprezentanci gospodarzy Włosi, a brąz biathloniści z Czech. Polska została zdublowana i ostatnie sklasyfikowana na siedemnastym miejscu.

Sztafeta mieszana była pierwszą konkurencją biathlonowych mistrzostw świata w Anterselvie. O złoto do ostatniego strzelania walczyli Norwegowie oraz Włosi. Blisko byli również reprezentanci Czech. Ostatecznie to norweska drużyna, w skład której weszli Tiril Eckhoff, Marte Olsbu Roiseland, Tarjei Boe oraz Johannes Boe, wywalczyła tytuł mistrzów globu. Zawodnicy kraju liderującego w klasyfikacji Pucharu Narodów potwierdzili swoją wielkość. Wszystkie cztery zmiany były świetne w ich wykonaniu. Rywalizację zakończyli z siedmioma dobieranymi nabojami na koncie. Ku uciesze gospodarzy, srebrny medal wywalczyli Włosi – Lisa Vitozzi, Dorothea Wierer, Lukas Hofer i Dominik Windisch. Do triumfatorów stracili oni 15,6 s, a na strzelnicy spudłowali łącznie sześć razy. Rewelacyjnie spisała się także czeska drużyna. Eva Kristejn Puskarcikova, Marketa Davidova, Ondrej Moravec i Michał Krcmar tylko dwukrotnie dobierali i wywalczyli niespodziewanie brązowy medal (ze stratą 30,8 sekundy do Norwegów).

[oza podium rywalizację ukończyli niemieccy biathloniści, którzy słabo spisali się na strzelnicy – zanotowali jedną karną rundę i aż jedenaście dobierań. Piątkę zamknęli Ukraińcy. Szóste miejsce zajęli natomiast Rosjanie. Na dopiero siódmej lokacie uplasowali się Francuzi. W ich składzie słabo na strzelnicy zaprezentowały się panie (Simon miała karną rundę i pięć dobierań, Braisaz trzy nietrafione strzały). Na ósmej pozycji sklasyfikowani zostali Austriacy, dziewiątej Finowie, a dziesiątej Szwajcarzy.

W pierwszym dniu rywalizacji w Antholz Polacy wypadli niestety słabo. Na początku Kinga Zbylut zaliczyła aż dwie karne rundy oraz cztery razy dobierała. Niezła zmianę dała Kamila Żuk, która zanotowała siódmy czas zmiany na swoim odcinku, a na strzelnicy spudłowała trzykrotnie. Grzegorz Guzik dobierał jeden pocisk więcej i na trasie niestety miał słaby czas. Start biało-czerwonych zakończył się karną rundą Łukasza Szczurka i zdublowaniem.

Wyniki zawodów

Źródło: informacja własna

MŚ w Anterselvie 2020: Program zawodów, wyniki, medaliści

MŚ w biathlonie 2020 – gdzie oglądać?

Skład reprezentacji Polski – tutaj

Historia polskich medali: biathloniści | biathlonistki

Wszystkie informacje o MŚ w biathlonie – Anterselva 2020 – znajdziesz tutaj

Obserwuj